Produkty ESET, které jsou na konci svého životního cyklu, již nebudou zajišťovat ochranu vašeho počítače:
Staré a nepodporované verze produktů ESET si brzy přestanou stahovat aktualizace detekčního jádra a programových modulů. Pro zajištění maximální ochrany si bezplatně aktualizujte vámi používané řešení ESET na nejnovější verzi. Přehled dotčených verzí společně s možnými aktualizačními scénáři naleznete v migračním průvodci.

Databáze znalostí

Aktivace programu ESET

Autor: Martin Buchta | Poslední aktualizace: 14.05.2020 10:07:47

Program ESET je nutné po instalaci nebo po prodloužení licence aktivovat. Pro aktivaci programu potřebujete licenční klíč, který jste obdrželi po nákupu nebo prodloužení licence. Během aktivace dojde k ověření zadaného klíče a platnosti vaší licence. Následně jsou po celou dobu platnosti licence povoleny aktualizace programu. Pokud neprovedete aktivaci, nebude možné program ESET aktualizovat. Aby mohl být program úspěšně aktivován, je nutné mít aktivní internetové připojení. Níže je popsána aktivace ESET produktů pro Windows, aktivaci ESET Mobile Security pro Android najdete v tomto článku.

Poznámka:
Nedaří-li se vám program ESET aktivovat, podívejte se na seznam chybových hlášení, a zkuste identifikovat příčinu. Informace o aktivaci firemních produktů, naleznete v článku Jak aktivovat firemní řešení ESET.

Je dobré vědět:
Při prodloužení licence se licenční údaje nemění a není nutné produkt znovu aktivovat.

Po zakoupení elektronické licence obdržíte e-mailem licenční údaje. Zprávu s licenčními údaji si nyní otevřete.

Licenční e-mail

Důležité:
E-mail s licenčními údaji si uschovejte pro pozdější použití, např. pro reinstalaci programu ESET, kdy bude nutné program znovu pomocí licenčních údajů aktivovat.
Pokud máte klasické licenční údaje (uživatelské jméno a heslo), převeďte si je na licenční klíč.

Nyní si otevřete hlavní okno nainstalovaného produktu ESET. Pokud nevíte, jak otevřít hlavní okno produktu ESET, postupujte podle tohoto návodu. Klikněte na tlačítko Aktivovat produkt. Případně v levém menu klikněte na záložku Nápověda a podpora, a vpravo pak na tlačítko Aktivovat produkt/Změnit licenci.

Hlavní okno neaktivovaného programu ESET Smart Security

Otevře se průvodce aktivací. Klikněte na položku Zadat licenční klíč a zde vložte licenční klíč zkopírovaný z licenčního e-mailu nebo klikněte na položku Použít Správce licencí.

ESET Installer

Poznámka:
Pokud jste obdrželi aktivační klíč, který začíná na CZA2-, zadejte jej a v dalším kroku průvodce proveďte registraci licence.

Pokud jste zadali platný licenční klíč, zobrazí se okno s informací o úspěšně provedené aktivaci.
Klikněte na tlačítko Dokončit pro zavření průvodce aktivací.

Úspěšná aktivace programu ESET

Štítky: aktivace licence, aktivace programu, není zajištěna maximální ochrana

Hodnocení článku (52 hlasující(ch))
Tento článek se hodil
Tento článek není nic moc