Vložením e-mailové adresy se přihlásíte k odběru novinek.

 
 Aktuální verze

Detekční jádro: 17601 (20180623)

Produkty pro domácnosti: 11.1.54

Produkty pro firmy: 6.6.2078

 Kontrola počítače
ESET Online Scanner

ESET Online Scanner je rychlý nástroj pro kontrolu počítače a odstranění nalezených hrozeb.

 Záchranné médium
ESET SysRescue Live

ESET SysRescue Live je nástroj pro odstranění škodlivého kódu nezávisle na operačním systému.

Novinky
Kvě
7
Autor: Martin Buchta | Vytvořeno: 07.05.2014 13:46:41

Dnes 7.5. jsme zaznamenali velké množství případů, kdy bezpečnostní produkty ESET blokují přístup na seznam.cz, novinky.cz, facebook.com a další důvěryhodné webové stránky. Nejedná se o falešnou detekci, nýbrž došlo k podvržení DNS záznamu na některém z veřejných DNS serverů a tento záznam si následně uložili do cache (vyrovnávací paměti) další servery. Výsledkem toho jsou uživatelé při zadání adresy webové stránky přesměrováni na podvržený server. Protože se na daném serveru nachází infikovaný obsah, produkty ESET okamžitě veškerou komunikaci s daným serverem zablokují.

V případě, že vás tento problém postihl, doporučujeme provést změnu používaných DNS serverů na Google, případně OpenDNS servery. Pro změnu můžete postupovat podle tohoto návodu.

K samovolnému vyřešení problému by mělo dojít do 24 hodin. Tedy době, po které si DNS servery přes které proudí komunikace z vašeho počítače, obnoví svoji cache. V případě přetrvávajících komplikací kontaktujte prosím svého poskytovatele internetu.

Komentáře (2)

Ladislav Šťastný
13.05.2014 19:50:38
děkuji za odpověď. ta je ovšem ze dne 7.5. Dnes je 13.5. Problém s seznam, google, linkedin, atd přetrváva. Co mám dělat? Ladislav Šťastný
Martin Buchta
14.05.2014 07:51:54
Dobrý den,
Doporučujeme změnit používané DNS servery. V případě přetrvávajících problémů kontaktovat svého poskytovatele internetu.
Vložit nový komentář

(Upozornění: Komentáře neslouží k řešení požadavků na technickou podporu. Pro kontaktování technické podpory klikněte sem.)

 
Celé jméno:
E-mail:
Komentář:
Ochrana před roboty 
 
Pro přidání komentáře musíte vyplnit ochranu před roboty.
Kolik je dva krát tři?