Vložením e-mailové adresy se přihlásíte k odběru novinek.

 
 Aktuální verze

Virová databáze: 13415 (20160429)

Produkty pro domácnosti: 9.0.376

Produkty pro firmy: 6.3.2016

 Kontrola počítače
ESET Online Scanner ESET Online Scanner je rychlý nástroj pro kontrolu počítače a odstranění nalezených hrozeb.
 Záchranné médium
ESET SysRescue Live ESET SysRescue Live je nástroj pro odstranění škodlivého kódu nezávisle na operačním systému.
RSS kanál
Novinky
Dub
26
Autor: Pavel Matějíček | Vytvořeno: 26.04.2016 16:57:18

Dnes jsme spustili upgrade již nepodporovaných verzí produktů ESET NOD32 Antivirus/ESET Smart Security, kterým skončila podpora. Konkrétně se jedná o tyto verze:

 • ESET NOD32 Antivirus 3
 • ESET NOD32 Antivirus 4
 • ESET NOD32 Antivirus 5
 • ESET NOD32 Antivirus 6
 • ESET Smart Security 3
 • ESET Smart Security 4
 • ESET Smart Security 5
 • ESET Smart Security 6

Pokud se Vám tedy zobrazí toto upozornění s možností upgradu, doporučujeme jej provést. Při upgradu dojde k zachování stávajícího nastavení produktu, včetně pravidel firewallu i licenčních údajů. Aktuální verze přináší nejen nové funkce a vzhled, ale především vyšší úroveň ochrany. Tento upgrade je samozřejmě zdarma.

Pokud by došlo k problémům při přeinstalaci, doporučujeme použít nástroj ESET Uninstaller a následně provést novou instalaci produktu.


Číst více »Dub
6
Autor: Martin Buchta | Vytvořeno: 06.04.2016 18:45:11

V dubnu 2016 jsme ukončili podporu následujících verzí firemních produktů:

 • ESET NOD32 Antivirus/ESET Smart Security Business Edition 3 a 4
 • ESET Mail Security pro Microsoft Exchange Server 4
 • ESET Mail Security pro Lotus Domino 4
 • ESET Mail/File/Gateway Security pro Linux/BSD/Solaris 3 a 4.0.x

Tyto produkty nejsou k dispozici ke stažení na našich webových stránkách a poskytujeme na ně pouze omezenou technickou podporu. Pro tyto verze jsou dostupné pouze aktualizace virové databáze, nikoli samotných modulů programu.

Upozornění

Je dobré vědět:
Informace o životním cyklu produktů ESET pro firemní zákazníky naleznete v tomto článku [anglicky].


Číst více »Dub
6
Autor: Martin Buchta | Vytvořeno: 06.04.2016 18:35:48

Na konci roku 2015 jsme ukončili podporu produktů ESET NOD32 Antivirus / ESET Smart Security ve verzi 3, 4, 5 a 6. Tyto produkty nejsou k dispozici ke stažení na našich webových stránkách a neposkytujeme na ně technickou podporu. Pro tyto verze jsou dostupné pouze aktualizace virové databáze, ale již ne samotných modulů programu.

Pokud používáte některou z uvedených verzí produktu, v nejbližších dnech se vám zobrazí oznámení, že si můžete nainstalovat novou verzi. Po kliknutí na tlačítko Aktualizovat budete přesměrování na webovou stránku společnosti ESET a automaticky dojde ke stažení instalačního balíčku nejnovější verze produktu. Následně stažený balíček spusťte a postupujte podle kroků na obrazovce.

Upozornění

Je dobré vědět:
Aktualizaci na nejnovější verzi programu můžete provést ručně tímto způsobem.
Informace o životním cyklu produktů ESET pro domácnosti naleznete v tomto článku [anglicky].


Číst více »Bře
15
Autor: Martin Buchta | Vytvořeno: 15.03.2016 15:39:33

V posledních dnech jsme zaznamenali na mobilních platformách phishingový útok na uživatele, kteří přistupují zpravidla na stránky s nevhodným obsahem. Při návštěvě infikovaného webu dojde k přesměrovávání na podvodnou stránku paly.google.com jejímž cílem je přimět uživatele k instalaci škodlivé aplikace do mobilního zařízení.

paly.google.com

Protože se na stránce nachází sofistikovaný kód, který zablokuje softwarová tlačítka prohlížeče, není možné vrátit se na předchozí stránku nebo stránku standardně ukončit. Uživatel tak může nabýt dojmu, že nemá jinou možnost, než podvodnou aplikaci nainstalovat, protože stránka se zobrazí znovu i po restartování zařízení (načte se z cache prohlížeče). Přitom odstranění tohoto falešného hlášení je velmi jednoduché, stačí stránku ukončit prostřednictvím Správce úloh:

 1. Dlouze stiskněte tlačítko menu
 2. V seznamu aplikací najděte prohlížeč s načtenou podvodnou stránkou
 3. Daný proces ukončete ťuknutím na křížek, případně proces ukončete tažením doprava

Správce úloh OS Android

Upozornění

Je dobré vědět:
Podvodné stránky se můžete zbavit také promazáním mezipaměti prohlížeče. Návod na Google Chrome naleznete zde.


Číst více »Lis
11
Autor: Martin Buchta | Vytvořeno: 11.11.2015 15:17:42

Společnost Microsoft příští týden vydá velkou listopadovou aktualizaci na svůj nejnovější operační systém Windows 10 s označením Treshold 2 (TH2). Bohužel se v systému nachází chyba, která způsobuje, že po provedení aktualizace může dojít k odinstalování antivirového programu ESET. Chybu jsme společnosti Microsoft nahlásili a spolupracujeme na jejím odstranění. Bohužel s největší pravděpodobností bude tato chyba opravena až později. K výskytu toho nechtěného chování může dojít i v případě, kdy máte nainstalovánu nejnovější verzi produktu ESET plně kompatibilní s Windows 10.

Upozornění

Je dobré vědět:
Pokud po nainstalování aktualizace Windows nebudete mít program ESET v počítači, proveďte novou instalaci produktu ESET. Návod na instalaci máme popsán v tomto článku.

 


Číst více »Říj
16
Autor: Martin Buchta | Vytvořeno: 16.10.2015 09:41:28

Od vydání firemních produktů verze 6.2 jsme oproti předchozím obdobím zaznamenali větší počet zákazníků, kterým po nainstalování produktu ESET začaly zamrzávat stanice i servery. Toto chování způsobuje chyba v modulu Windows Filtering Platform (WFP), který je součástí operačních systémů Microsoft od verze Windows Vista. Bohužel aktualizaci řešící problém v technologii WFP, kterou nejen naše produkty využívají, společnost Microsoft nedistribuuje hromadně, ale pouze na vyžádání.

Situaci se zamrzáváním počítačů vyřešíte instalací aktualizace KB2664888. Pokud doručení odkazu ke stažení od společnosti Microsoft trvá příliš dlouho, aktualizaci si můžete stáhnout přímo od nás.


Číst více »
Enjoy Safer Technology
© 1992 - 2016 ESET software spol. s r. o. - Všechna práva vyhrazena.