Databáze znalostí

Jak správně aktualizovat na Windows 10?

Autor: Martin Buchta | Poslední aktualizace: 02.09.2015 11:16:51

Pokud chcete provést aktualizaci na Windows 10, doporučujeme postupovat podle níže uvedených kroků. Vyhnete se tak případným problémům, kdy v novém systému Windows 10 zůstane nekompatibilní produkt ESET. Doporučený postup se skládá z těchto kroků:

» Ověření používané verze programu ESET

Pokud nemáte verzi, která Windows 10 podporuje:

» Aktualizace programu ESET na novou verzi

» Kontrola stavu nového programu ESET

Ověření používané verze programu ESET

číslo

Na počítači, kde chcete provést aktualizaci operačního systému, si otevřete hlavní okno programu ESET a na záložce Nápověda a podpora ověřte číslo verze programu.

Ověření verze programu

číslo

Pokud číslo verze vámi používaného programu začíná čísly 7 nebo 8 (např. 8.0.319.1), můžete se bez obav rovnou pustit do aktualizace na Windows 10. Aktuálně máte již nainstalovánu verzi programu ESET, která Windows 10 plně podporuje. Pokud však používáte verzi začínající číslem 6 a nižším, pokračujte dalšími kroky.

nahoru


Aktualizace produktu ESET na novou verzi s podporou Windows 10

Pokud používáte starší verzi produktu ESET, proveďte jeho aktualizaci na novou verzi ještě před spuštěním aktualizace operačního systému na Windows 10.

číslo

Otevřete internetový prohlížeč a přejděte na stránku http://www.eset.com/cz/stahnout/domacnosti/. Z této stránky si stáhněte kliknutím na tlačítko Stáhnout instalátor produktu, který máte zakoupený.

Stažení nové verze

číslo

Stažený soubor z předchozího kroku spusťte a pokračujte podle zobrazených instrukcí. Bude nejprve stažena nová verze programu a poté provedena její instalace. Po dokončení instalace pokračujte dalšími kroky.

Instalace nové verze

Instalace nové verze

Instalace nové verze

nahoru


Kontrola stavu nové verze

číslo

Jakmile je nová verze nainstalovaná, otevřete ji a v hlavním okně na záložce Domů ověřte, že je vše v pořádku. Nová verze by měla automaticky převzít veškerá nastavení z verze předchozí, včetně uživatelského jména a hesla. Nový program ESET by měl být aktivován.

Instalace nové verze

číslo

Proveďte restart počítače. Po restartu by již produkt ESET měl na záložce Domů ukazovat maximální ochranu.

Maximální ochrana

číslo

V hlavním okně klikněte na záložku Aktualizace a vpravo potom na tlačítko Aktualizovat. Ověří se dostupnost nové verze virové databáze a jednotlivých bezpečnostních modulů. Pokud budou aktualizace dostupné, provede se jejich stažení a instalace.

Aktualizace virové databáze

číslo

Jakmile je po stisknutí tlačítka Aktualizovat zobrazena informace Aktualizace není potřeba - virová databáze je aktuální, je program ESET připraven na aktualizaci Windows 10.

Aktualizace virové databáze

nahoru

Hvězdička (580 hlasující(ch))
Tento článek se hodil
Tento článek není nic moc

Komentáře (8)

Petr Gondek
11.08.2015 15:53:19
Hádá se mi systémový a Váš firewall. Při instalaci Smart Security dojde k zablokování přístupu k internetu, pomůže jen odinstalace aplikace. Zkusil jsem i ESETUnistaller.exe, ale W10 s ním nechtějí pracovat.
Martin Buchta
14.08.2015 18:54:00
Dobrý den,
pokud jste instaloval skutečně nejnovější verzi produktu a po jejím nainstalování dojde k odříznutí od sítě, doporučuji aktualizovat ovladač síťové karty. Mělo stačit ovladač odinstalovat prostřednictvím Správce zařízení a následně restartovat počítač.
karel došek
30.08.2015 15:40:23
děkuji
Jan Paulik
11.09.2015 19:45:24
Dobrý den,
Při aktualizaci na nejnovější verzi, mi antivirus píše následující "Nastala chyba při startu služeb. Analýza aplikačních protokolů (POP3, HTTP, IMAP) nebude funkční." Dá se s tímhle problémem něco dělat a pokud ano co ?
Martin Buchta
14.09.2015 10:38:32
Dobrý den,
pokud se situace po restartování počítače nezměnila, bude nutné program ESET ručně odebrat v nouzovém režimu a následně provést čistou instalaci. Více informací naleznete v tomto článku: https://servis.eset.cz/knowledgebase/article/View/73/0/jak-rucn-odinstalovat-program-eset
Jan Paulik
20.09.2015 13:34:19
Děkuji
Hanka Urbanková
20.09.2015 12:31:04
Dobrý den,
po aktualizaci na windows 10 mi eset píše DOPORUČEN RESTART SYSTÉMU (Produkt ESET NOD32 Antivirus byl aktualizován na novější verzi. Doporučujeme restartovat operační systém.)
Ale já nevím, jak na to. Můžete mi prosím poradit? Mám Verzi 8.0.319.1
Martin Buchta
22.09.2015 11:45:30
Dobrý den,
restartování počítače provedete stejně jako v dřívějších verzích operačního systému Windows. Klikněte na tlačítko Start, následně na tlačítko Vypnout a vyberte možnost Restartovat.
Vložit nový komentář

(Upozornění: Komentáře neslouží k řešení požadavků na technickou podporu. Pro kontaktování technické podpory klikněte sem.)

 
Ochrana před roboty 
 
Pro přidání komentáře musíte vyplnit ochranu před roboty.
Kolik je dva krát tři?