Novinky
Říj
26

Kompatibilita produktů ESET s macOS 13 Ventura

Autor: Martin Buchta | Vytvořeno: 26.10.2022 09:48:03

Společnost Apple uvolnila novou verzi svého operačního systému macOS dne 24. října 2022. S ohledem na změny v samotném operačním systému jsme dle politiky platné pro životní cyklus produktu vydali kompatibilní verze produktů 19. resp. 21. října 2022.

Níže uvádíme přehled kompatibilních verzí s přímým odkazem na stažení:

Jak postupovat v případě výskytu potíží?

V některých případech může produkt po provedení aktualizace na novém operačním systému stále hlásit bezpečností upozornění společně s informací: "Váš počítač není plně chráněn".

Ujistěte se, že máte nainstalovanou nejnovější verzi bezpečnostního softwaru (viz výše – např. ESET Cyber Security, tedy 6.11.404.0). Pokud ne, odinstalujte stávající verzi.

Přejděte do Nastavení systému > Soukromí a zabezpečení > Plný přístup k disku.

Informaci o uděleném oprávnění považujte za nesprávnou, protože nebylo ve skutečnosti uděleno. V seznamu najděte produkt ESET a pomocí ikony minus (-) odeberte oprávnění. Vyčkejte, než systém provede změny. Dojde tím k automatickému přidání možností systémem.

Po automatickém přidání oprávnění znovu povolte plný přístup k disku (tedy v příkladu ESET Cyber Security Pro a ESET Real-time File System Protection).

Zkontrolujte Nastavení systému > Soukromí a zabezpečení > Zabezpečení, zda se nezobrazuje hláška "Část systémového softwaru vyžaduje před použitím vaši pozornost". Pokud se zobrazuje, klikněte na Podrobnosti (pokud ne, přejděte rovnou na krok 8).

Zobrazená hláška

 Povolte produkt ESET a klikněte na OK.

Přepínače ESET

Restartujte zařízení.

Anglický návod: https://support.eset.com/en/kb8339-upgrade-your-eset-product-for-macos-for-macos-13-ventura-support.

Podpora ze strany ESET PROTECT
ESET Management agenti jsou s novým operačním systémem plně kompatibilní.

KB8339