Novinky
Bře
4

Osmá generace produktů pro ochranu firemních stanic

Autor: Martin Buchta | Vytvořeno: 04.03.2021 13:16:14

Společně s novou generací konzole pro vzdálenou správu jsme vydali inovované bezpečnostní produkty určené pro ochranu klientských stanic ve firemním prostředí s operačním systémem Windows. Nová verze přináší řadu novinek a vylepšení. Nejdůležitější novinky najdete popsané níže.

Produkt: ESET Endpoint Antivirus / ESET Endpoint Security
Verze: 8.0.2028.0
Typ: Servisní verze
Jazyk: CZ
Datum:
09.12.2020
Určení: Firemní uživatelé

Zabezpečený prohlížeč

Funkce dostupná v produktech pro domácnosti pod názvem Ochrana bankovnictví a online plateb je nově dostupná také v ESET Endpoint Security. Ve výchozím nastavení je vypnutá a jako administrátor se můžete rozhodnout, kterým uživatelům zabezpečený prohlížeč aktivujete. Stejně tak jako administrátor můžete definovat vlastní seznam webových stránek, které se mají v prohlížeči chráněném produktem ESET otevřít.

Automatické aktualizace zajišťující bezpečnost a stabilitu

Tato funkce je standardně aktivní a zajišťuje automatické stahování a instalaci hotfixů, které mohou opravovat chyby a vylepšovat stabilitu produktu. Příjem těchto aktualizací je dostupný zpětně též pro produkty ve verzi 7.x. Tuto funkci není možné vypnout. Příklad: aktualizace z verze 8.0.2028.0 na 8.0.2030.

Automatické aktualizace produktu na novou verzi

Funkce známá pod názvem microPCU snižuje údržbu klientských stanic na minimum. Pokud si tuto možnost aktivujete, po vydání další verze produktu může dojít k automatickému stažení přírůstkové aktualizace a její instalaci bez toho, aniž by bylo nutné inicializovat celý (od)instalační proces jako v případě použití .msi balíčku. Produkt však stále můžete kdykoli aktualizovat ručně, a například v enterprise prostředí jejím deaktivováním mít proces aktualizace plně pod kontrolou (například přechod z verze 8.0 na 8.1).

WMI skener a skener registru

Funkce představená v loňském roce v domácích produktech. Produkt dokáže detekovat a eliminovat škodlivé odkazy a obsah v systémovém registru i WMI repozitáři.