Novinky
Bře
4

Nová generace cloudové a on-premise konzole pro vzdálenou správu

Autor: Martin Buchta | Vytvořeno: 04.03.2021 12:42:07

Na konci loňského roku jsme vydali novou generaci konzolí pro vzdálenou správu a první servisní verzi následně v polovině února 2021. Kromě kosmetických změn a drobných vylepšení nabízí nová verze řadu novinek. Přehled těch nejdůležitějších změn v ESET PROTECT najdete níže.

Sjednocení názvu obou konzolí

Do ESET Cloud Administrator jsme přidali funkce z on-premise ESET Security Management Center a zároveň změnili název na ESET PROTECT, resp. ESET PROTECT Cloud. Podobně došlo ke sjednocení názvů licenčních balíků.

ESET Full Disk Encryption pro macOS

Funkci představenou v ESET Security Management Center 7 jsme rozšířili o možnost šifrování na macOS. V tomto případě je využívána nativní součást operační systému, FileVault.

Audit log

Pro zjištění, kdo a kdy provedl danou akci v konzoli již není nutné generovat úplný přehled. Audit log pro konkrétní objekt (například počítač, politiku, šablonu dynamické skupiny nebo úlohu) si můžete zobrazit přímo z jeho kontextového menu.

Výjimky na detekce firewallem

Vylepšili jsme průvodce na tvorbu výjimek pomocí kterého můžete ze seznamu detekcí stejně pohodlně vytvářet výjimky ve firewallu (IDS pravidla).

Podpora ESET Business Account lokalit

Pod účty importovanými z licenčního portálu jsou nově v ESET PROTECT k dispozici pouze ty části licence, které jste daným uživatelům, majícím lokalitu ve správě, přidělili. Pokud již lokality používáte, licence načtené z ESET Business Account nejprve z konzole odeberte, a následně je znovu přidejte do ESET PROTECT Web Console.

Jak provést aktualizaci?

ESET Management Center (ESMC) aktualizujete na ESET PROTECT tak, jak jste zvyklí. Nejpohodlnější je použití klientské úlohy pro aktualizaci součástí.