Novinky
Črv
1

Nová verze ESET Mobile Security pro Android nabídne ochranu bankovních aplikací

Autor: Michal Filipin | Vytvořeno: 01.07.2020 12:03:26

ESET Mobile Security

Chystaná nová generace produktu pro platformu Android nabídne funkci známou z produktů pro Windows pod názvem ochrana bankovnictví a online plateb. V tomto případě vás ESET Mobile Security před spuštěním bankovní aplikace upozorní na nevhodně nastavené zařízení a dále se postará o to, aby zadávané citlivé údaje nemohla odcizit jiná aplikace.

Podrobnější informace a přehled novinek naleznete po otevření článku a na jeho konci je uveden postup, jak se můžete zapojit do testování nové verze.

Na co se můžete těšit v ESET Mobile Security 6?

Ochrana plateb – hlavním cílem této nové funkce je zvyšování uživatelského bezpečí při používání bankovních aplikací nebo aplikací pro správu citlivých dat.

     

Bezpečný spouštěč – při spuštění aplikace pomocí Bezpečného spouštěče (nová přidaná ikona v seznamu aplikací – Ochrana plateb nebo prostřednictvím funkce na ovládacím panelu EMS), získá uživatel další vrstvu ochrany. Díky Bezpečnému spouštěči nedostává operační systém Android informace o spuštění bankovní aplikace. Škodlivá aplikace tak nemůže nahradit obrazovku bankovní aplikace obrazovkou vlastní, a tím odcizit přihlašovací údaje nebo údaje o kreditní kartě uživatelů.

Bezpečný spouštěč najdete v části Ochrana plateb. Ťuknutím na +, případně Spravovat přidáte aplikaci do Bezpečného spouštěče. V budoucnu se bude aplikace spouštět v chráněném režimu. Ťuknutím na menu v pravém horním rohu můžete Bezpečný spouštěč Spravovat nebo Vypnout

     Přidaná ikona

V Bezpečnostním přehledu přibyla rovněž část Ochrany plateb. Zde zjistíte statistické informace z produktu. 

Automatická kontrola – pokud máte aplikaci zařazenou do aplikací otevíraných Bezpečným spouštěčem, při jejím spuštění provede EMS automatickou kontrolu zařízení. Na bezpečnostní problémy ESET Mobile Security upozorňuje hláškami. Tyto detekce můžete buď Vyřešit nebo ignorovat ťuknutím na I přesto pokračovat, případně Odejít.

Připojeno k nezabezpečené síti     Zařízení je rootnuté     Byly nalezeny detekce     

Upozorňování na zneužité licence – v rámci ochrany před softwarovým pirátstvím jsme přidali kontrolu zneužitých licencí. Pokud by vám jakýmkoli obchodem byla prodána neoriginální nebo zneužitá licence, na tento problém budete upozorněni. Za svého zařízení pak můžete problém pohodlně vyřešit.

          

Chcete vyzkoušet nové funkce?

Aplikace je již pro betatestery k dispozici na Google Play. Zapojit se do testování můžete kliknutím na tlačítko níže nebo použijte odkaz na produktové stránce ESET Mobile Security v Obchodě Play.

Chci prozkoumat beta verzi EMS 6.0