Novinky
Pro
4

Jak aktualizovat ESET Remote Administrator / ESET Security Management Center?

Autor: Martin Buchta | Vytvořeno: 04.12.2019 13:48:45

Sedmá generace produktu pro centrální správu bezpečnostních produktů ESET je k dispozici od srpna 2018. V tomto článku uvádíme přehled kroků, kterých se doporučujeme držet pro zajištění bezpečné a hladké aktualizace nebo migrace na nový ESET Security Management Center server.

Důležité:
Poslední podporovanou verzí z řady ESET Remote Administrator je verze 6.5. Spravujete-li na této verzi mobilní zařízení s OS Android, od dubna 2019 s nimi máte omezené spojení z důvodu změn na straně společnosti Google.

Před zahájením aktualizace doporučujeme:

Poznámka:
Pro instalaci nové verze ESET Security Management Center nebo migraci agentů na nový server můžete využít našeho průvodce.

Používám stále ESET Remote Administrator a chci přejít na ESET Security Management Center

Abyste mohli sedmou generaci produktů plnohodnotně spravovat, konfigurovat a dokázali využít všech nových funkcí (například ESET Dynamic Threat Defense nebo ESET Push Notification Service), je nutné používat ESET Security Management Center (nástupce ESET Remote Administrator). Pokud pro správu používáte ERA 6.x, níže uvádíme přehled možností, které můžete při přechodu na ESMC využít:

Používám ERA 6.0-6.3

  • Prostřednictvím klientské úlohy nejprve aktualizujte ERA na ESMC ve verzi 7.0 a následně na verzi 7.1

Používám ERA 6.4 a novější

Chci ESMC provozovat na novém serveru

  1. Nainstalujte si nový ESMC server (na Windows, Linux nebo nasaďte jako virtuální appliance)
  2. Přemigrujte agenty na nový server
  3. Aktualizujte agenty
Doporučení:

Používáte-li virtuální appliance běžící na CentOS 6, doporučujeme nasadit novou postavenou na CentOS 7. V případě potřeby můžete při migraci přenést databázi. Provozujete-li ERA Server na 32-bitovém operačním systému, při přechodu na verzi 7.1 proveďte migraci na nový 64-bitový server.


Jak aktualizuji klienty?

Pro aktualizaci bezpečnostních produktů na klientských stanicích si vytvořte novou klientskou úlohu na Instalaci aplikace a z repozitáře vyberte nejnovější verzi produktu (v případě ESET Endpoint Security například 7.2.2055). Při aktualizaci můžete využít vzorový příklad krok za krokem.


Potřebujete poradit s aktualizací na novou verzi?

Pokud potřebujete poradit, obraťte se na specialisty technické podpory (e-mailem nebo telefonicky). Případně využijte možnost, kdy k vám technik dorazí, a provede upgrade za vás.

Kontaktovat podporu