Novinky
Srp
3
Autor: Pavel Matějíček | Vytvořeno: 03.08.2016 09:24:31

Společnost Microsoft se od vydání operačního systému Windows 10 snaží všemi možnými kanály uživatele přesvědčit o tom, že antivirový program třetí strany nepotřebují, protože součástí systému je Windows Defender. Ten však ani zdaleka neposkytuje takovou míru ochrany jako produkty ESET. 

S výroční aktualizací, označenou jako Anniversary Update se tak v aplikaci Windows Defender zobrazí následující hláška: 

Windows Defender je vypnutý

V případě, že máte nainstalovaný bezpečnostní produkt ESET a Windows Defender je správně vypnutý, systém vás upozorní, že stávající řešení není funkční a měli byste jej odinstalovat. To vše navzdory tomu, že program ESET funguje správně a chrání Váš počítač.

Upozornění

Je dobré vědět:
Navzdory tomu, co Vám hlásí Windows Defender, řešení ESET stále chrání Váš počítač a jeho odebráním nezvýšíte zabezpečení svého počítače – právě naopak.

Porovnání bezpečnostních funkcí

ESETWindows Defender
Antivirus
Anti-Phishing
Využití cloudové databáze X
Pokročilé detekční technologie X
Správa zařízení (USB, DVD, Bluetooth) X
Více-úrovňová ochrana X

Program Windows Defender můžete deaktivovat podle tohoto návodu: Windows Defender vs produkty ESET

Jestliže jste na toto upozornění již zareagovali odebráním produktu ESET, důrazně doporučujeme jej znovu nainstalovat. Pro opětovnou instalaci můžete postupovat podle tohoto návodu: Jak stáhnout a nainstalovat ESET Smart Security / ESET NOD32 Antivirus

Komentáře (2)

Petr
03.08.2016 13:06:53
Podle mého názoru se Microsoft nikdy neměl míchat do anti-malwarové problematiky. Nemůže být stejně dobrý nebo lepší než ti, kteří se tímto zabývají desetiletí a zaměřují se výhradně na tuto problematiku, jako je např. ESET. Já osobně bych nikdy nepoužíval anti-malwarový program od Microsoftu, jelikož je mi jasné, že se v žádném případě nemůže vyrovnat profesionálním produktům. Opírám se o výsledky různých testů AV produktů.

To mi přijde, jako kdyby se ESET pokoušel vyvíjet svůj operační systém a hlásal jak je lepší než Windows...
Vaclav
04.08.2016 10:34:29
Naprosto souhlasím, MS neumí ani ten OS v základu pořádně ochránit, natož pak ten jejich pomalý a nefunkční Defender.
Vložit nový komentář

(Upozornění: Komentáře neslouží k řešení požadavků na technickou podporu. Pro kontaktování technické podpory klikněte sem.)

 
Ochrana před roboty 
 
Pro přidání komentáře musíte vyplnit ochranu před roboty.
Kolik je dva krát tři?