Novinky
Dub
6
Autor: Pavel Matějíček | Vytvořeno: 06.04.2016 14:49:39

Vlastnosti dvou starších virů Tsunami (Kaiten) a Gafgyt kombinuje malware typu Linux/Remaiten, který cílí na routery a další síťová zařízení. Sami tvůrci malware jej nazývají KTN-Remastered nebo KTN-RM.

Malware Kaiten představuje hrozbu pro všechny, kdo mají router, gateway či jiný přístupový bod dostupný z internetu. Během samotného útoku virus hledá skulinu, kde je firmware hardwaru zranitelný. Malware Linux/Remaiten navíc přidává kontrolu architektury procesoru daného zařízení a spustí konkrétní downloader. Ten potom stáhne z řídícího serveru specifický malware pro dané zařízení. Operátor serveru má tak zařízení pod plnou kontrolou.

Doporučujeme tedy provést upgrade firmwaru routeru na aktuální verzi a nepoužívat mnohdy triviální přednastavené přihlašovací jméno a heslo. Rovněž je vhodné zvážit přihlašování k administračnímu rozhraní routeru pouze z vnitřní sítě a nikoliv z internetu. 

Komentáře (2)

Jarda
09.04.2016 12:20:54
Dobrý den, neplánujete do nějaké příští nové verze Esetu integrovat funkcionalitu, která by dokázala detekovat malware i v routerech? Tuším, že toto snad nikdo zatím ve svém bezpečnostním řešení nenabízí...
Martin Buchta
10.04.2016 19:16:19
Dobrý den,
na podvržené DNS v routeru vás upozorní stávající verze produktů ESET. V nové verzi ESET Smart Security 10 se objeví modul, který bude kompletně diagnostikovat nastavení routeru a upozorní vás rovněž na slabé zabezpečení atp. V případě zájmu se můžete již nyní zapojit do testování nové verze a to přímo na adrese: https://eset.centercode.com
Vložit nový komentář

(Upozornění: Komentáře neslouží k řešení požadavků na technickou podporu. Pro kontaktování technické podpory klikněte sem.)

 
Ochrana před roboty 
 
Pro přidání komentáře musíte vyplnit ochranu před roboty.
Kolik je dva krát tři?