Novinky
Bře
29

Kontrola protokolu SSL blokuje přístup k webovým stránkám

Autor: Pavel Matějíček | Vytvořeno: 29.03.2016 09:50:13

Od 25.3.2016 se u některých zákazníků s instalovanými staršími verzemi programů ESET NOD32 Antivirus/Smart Security 4 a ESET Endpoint Antivirus/Security 5 projevil problém se zobrazením webových stránek při použití kontroly protokolu SSL. Uživatelé používající verzi 5.0.2260 a novější nejsou postiženi.

Nejrychlejším řešením tohoto problému je změna typu aktualizace na Testovací, kdy dojde k nahrazení modulů jejich nejnovějšími verzemi. Změnu lze provést takto: 

V hlavním okně programu stiskněte klávesu F5, přejděte na Aktualizace Aktualizace a klikněte na tlačítko Vyčistit

Poté přepněte režim aktualizace na Testovací aktualizace. Po úspěšném dokončení aktualizace a ověření, že problém již nepřetrvává, přepněte zpátky režim aktualizace na Standardní aktualizace.

Ve firemním prostředí je vhodné udělat tuto změnu prostřednictvím politiky, kdy upravíte konfiguraci klientům hromadně. V ESET Remote Administrator Console klikněte na Tools > Policy manager vyberte příslušnou politiku a nastavte v sekci Update > Profile >Settings > Update modules na Pre-release update.

Případně pokud používáte mirror, stáhněte Testovací aktualizace pomocí něj a stanice si aktualizace automaticky přeberou. V ESET Remote Administrator Console a sekci Tools > Server options > Updates nastavte typ updatu na Pre-release update a spusťte znovu aktualizaci kliknutím na Update Now.