Novinky
Bře
15
Autor: Martin Buchta | Vytvořeno: 15.03.2016 15:39:33

V posledních dnech jsme zaznamenali na mobilních platformách phishingový útok na uživatele, kteří přistupují zpravidla na stránky s nevhodným obsahem. Při návštěvě infikovaného webu dojde k přesměrovávání na podvodnou stránku paly.google.com jejímž cílem je přimět uživatele k instalaci škodlivé aplikace do mobilního zařízení.

paly.google.com

Protože se na stránce nachází sofistikovaný kód, který zablokuje softwarová tlačítka prohlížeče, není možné vrátit se na předchozí stránku nebo stránku standardně ukončit. Uživatel tak může nabýt dojmu, že nemá jinou možnost, než podvodnou aplikaci nainstalovat, protože stránka se zobrazí znovu i po restartování zařízení (načte se z cache prohlížeče). Přitom odstranění tohoto falešného hlášení je velmi jednoduché, stačí stránku ukončit prostřednictvím Správce úloh:

  1. Dlouze stiskněte tlačítko menu
  2. V seznamu aplikací najděte prohlížeč s načtenou podvodnou stránkou
  3. Daný proces ukončete ťuknutím na křížek, případně proces ukončete tažením doprava

Správce úloh OS Android

Upozornění

Je dobré vědět:
Podvodné stránky se můžete zbavit také promazáním mezipaměti prohlížeče. Návod na Google Chrome naleznete zde.

Komentáře (1)

Marek Poláček
22.03.2016 19:26:45
U Google Chrome toto není řešení, protože při opětovném spuštění prohlížeče dojde k opětovnému načtení uzavřené stránky. Musí se zavřít záložka, aby se stránka nenačítala. Pokud to nejde, zavřít aplikaci, zálohovat uživatelská data na externí úložiště (microSD karta), data smazat a restartovat zařízení...
Vložit nový komentář

(Upozornění: Komentáře neslouží k řešení požadavků na technickou podporu. Pro kontaktování technické podpory klikněte sem.)

 
Ochrana před roboty 
 
Pro přidání komentáře musíte vyplnit ochranu před roboty.
Kolik je dva krát tři?