Pro zajištění maximální ochrany si bezplatně aktualizujte vámi používané řešení ESET na nejnovější verzi:
Starší verze produktů ESET již nebude brzy možné provozovat na Windows 10, stejně tak aktuální produkty na systémech bez podpory SHA-2. Přehled dotčených verzí společně s možnými aktualizačními scénáři naleznete v migračním průvodci.

Novinky
Bře
15
Autor: Martin Buchta | Vytvořeno: 15.03.2016 15:39:33

V posledních dnech jsme zaznamenali na mobilních platformách phishingový útok na uživatele, kteří přistupují zpravidla na stránky s nevhodným obsahem. Při návštěvě infikovaného webu dojde k přesměrovávání na podvodnou stránku paly.google.com jejímž cílem je přimět uživatele k instalaci škodlivé aplikace do mobilního zařízení.

paly.google.com

Protože se na stránce nachází sofistikovaný kód, který zablokuje softwarová tlačítka prohlížeče, není možné vrátit se na předchozí stránku nebo stránku standardně ukončit. Uživatel tak může nabýt dojmu, že nemá jinou možnost, než podvodnou aplikaci nainstalovat, protože stránka se zobrazí znovu i po restartování zařízení (načte se z cache prohlížeče). Přitom odstranění tohoto falešného hlášení je velmi jednoduché, stačí stránku ukončit prostřednictvím Správce úloh:

  1. Dlouze stiskněte tlačítko menu
  2. V seznamu aplikací najděte prohlížeč s načtenou podvodnou stránkou
  3. Daný proces ukončete ťuknutím na křížek, případně proces ukončete tažením doprava

Správce úloh OS Android

Upozornění

Je dobré vědět:
Podvodné stránky se můžete zbavit také promazáním mezipaměti prohlížeče. Návod na Google Chrome naleznete zde.