Novinky
Říj
20

Nová vlna podvodných e-mailů od společnosti O2 Czech Republic

Autor: Martin Buchta | Vytvořeno: 20.10.2014 15:42:39

Dnes jsme zaznamenali novou vlnu podvodných e-mailů, ve kterých společnost O2 Czech Republic a.s. vyzývá uživatele k uhrazení faktury za poskytnuté služby. Jedná se o velmi propracovanou kopii skutečného vyúčtování, které společnost O2 zasílá svým zákazníkům. Veškeré odkazy uvedené v těle e-mailu jsou funkční a směřují na webové stránky společnosti O2. Tento podvodný e-mail však obsahuje jiné číslo účtu a v jeho příloze je umístěn škodlivým kód. Po otevření přílohy se vizuálně nic nestane, ale právě v tuto chvíli jste byli infikováni a do vašeho systému se začne stahovat další škodlivý kód.

Bezpečnostní produkty ESET tento malware detekují jako Win32/TrojanDownloader.Waski.A trojan od verze virové databáze 10591, která byla vydána v odpoledních hodinách.

Pokud jste uvedený e-mail obdrželi, neotvírejte jej a rovnou vymažte. V případě, že vyúčtování od společnosti O2 očekáváte, jeho pravost si zkontrolujte ve své Moje O2 – internetové samoobsluze a velkou pozornost věnujte číslu účtu, na který máte částku odeslat. Pokud jste přílohu stáhli a spustili, aktualizujte virovou databázi produktu ESET a proveďte kompletní kontrolu počítače.

Vzor podvodného e-mailu:

Vzor podvodného e-mailu od společnosti O2
Klikněte sem pro zobrazení plné verze