Novinky
Říj
7

Jak provést aktualizaci programu ESET na novou verzi 8?

Autor: Martin Jonáš | Vytvořeno: 07.10.2014 11:21:34

Před několika dny jsme vydali novou verzi produktů pro zabezpečení domácích počítačů. Pokud chcete již nyní tuto verzi používat, v tomto článku najdete postup, jak provést aktualizaci. Stačí ESET Smart Security nebo ESET NOD32 Antivirus 8 (podle toho, co máte zakoupeno a nainstalováno) stáhnout a poté spustit instalaci přes stávající verzi 7, veškerá nastavení tak zůstanou zachována a nebude nutné program znovu aktivovat.

Jde o novou verzi, která obsahuje nové technologie, proto raději doporučujeme provést aktualizaci později přímo z verze 7. Domácí produkty verze 7 totiž obsahují funkci, která pravidelně kontroluje výskyt nové verze, a pokud je taková verze vydána, nabídnou její stažení a instalaci. Jen je nutné automatické kontroly nastavit podle tohoto návodu.

V tomto případě pak není nutné nic stahovat, vše proběhne přímo v prostředí programu. Způsob aktualizace přímo z programu je popsán v první části tohoto článku. Tato programová aktualizace je však vždy vydávána s určitým zpožděním, obsahuje totiž opravy případných problémů, které se mohou objevit po vydání nové verze.