Jak spustit kontrolu počítače v nouzovém režimu Windows?

Autor: | Poslední úprava: 18.09.2020 14:59:02

Během kontroly počítače nemusí aplikace ESET zkontrolovat všechny soubory a odstranit všechny nalezené hrozby. Může se jednat o soubory, které jsou výhradně otevřeny jinou aplikací nebo aktuálně používané operačním systémem.

Pokud nejsou zkontrolovány všechny soubory, nejde o problémový stav. Ten nastává pouze v případě, že kontrola počítače nalezne hrozby, které nemohly být odstraněny. V tomto případě může pomoci spustit kontrolu počítače v nouzovém režimu Windows. Pro spuštění kontroly počítače v nouzovém režimu využijte:

» ESET Online Scanner

» Nainstalovaný program ESET

Spuštění kontroly prostřednictvím nástroje ESET Online Scanner

Spusťte počítač v nouzovém režimu. Pokud nevíte, jak na to, postupujte podle tohoto návodu.

Stáhněte si aplikaci ESET Online Scanner, například na Plochu: Stáhnout

Spusťte stažený soubor ESETOnlineScanner_CSY.exe a postupujte podle kroků na obrazovce.

ESET Online Scanner


Spuštění kontroly prostřednictvím nainstalovaného programu ESET

Spusťte počítač v nouzovém režimu. Pokud nevíte, jak na to, postupujte podle tohoto návodu.

Stáhněte si skript ecls.bat způsobem: Klikněte na tlačítko STÁHNOUT pravým tlačítkem myši a zvolte možnost Uložit odkaz jako… nebo Uložit cíl jako… (v závislosti na prohlížeči), a uložte si jej například na Plochu:

Stáhnout

Spusťte stažený skript ecls.bat. Následně se spustí kontrola počítače prostřednictvím příkazového řádku. Po dokončení kontroly se protokol vytvoří ve složce c:\ecls.txt.

Je dobré vědět:
Pro ruční spuštění kontroly si otevřete příkazový řádek, přejděte do složky s nainstalovaným programem (například C:\Program Files\ESET Security) a spusťte příkaz ecls.exe /auto /log-file=PROTOKOL.TXT

Důležité:
Pokud ani po restartu a spuštění Windows v normálním režimu nebudou odstraněny všechny hrozby, zašlete prosím zmíněný protokol na technickou podporu.

Štítky: KB2272, KB2921, kontrola v nouzovém režimu, nouzový režim, eset online scanner