Databáze znalostí:

Po aktualizaci produktu Google / Mozilla se nestahuje pošta nebo nefunguje přístup na web

Autor: Michal Filipin | Poslední úprava: 11.03.2021 11:27:28
Produkty Mozilla (Firefox a Thunderbird) a Chrome používají vlastní úložiště certifikátů. V některých případech dojde po jejich aktualizaci k poškození úložiště, resp. v nich uloženého certifikátu společnosti ESET. Tím následně dochází k problémům při komunikaci prostřednictvím šifrovaných protokolů (HTTPS, POP3S, IMAPS). Pro vyřešení problému je nutné zrušit integraci certifikátu ESET a zase ji obnovit. Toho dosáhnete následujícím postupem:

Je dobré vědět:
Produkty ESET standardně kontrolují komunikaci zapouzdřenou v šifrovaných protokolech. Pokud se vám při pokusu o přístup na web zobrazila chyba o nedůvěryhodné komunikaci, zjistěte si, co to znamená.

Zavřete veškeré otevřené prohlížeče, případně zavřete program Mozilla Thunderbird.

Otevřete hlavní okno programu ESET. Pokud nevíte jak, postupujte podle tohoto návodu.

Stiskněte klávesu F5 pro otevření Rozšířeného nastavení a klikněte na záložku Web a mail.

Vpravo rozbalte kliknutím záložku SSL/TLS.

V části Kořenový certifikát klikněte na přepínač (standardně v poloze zapnuto ) u možnosti Přidat kořenový certifikát do známých prohlížečů, a tím tuto možnost vypněte .

Odintegrace certifikátu

Operaci potvrďte kliknutím na OK a povolte aplikaci, aby na vašem zařízení prováděla změny.

Nyní certifikát znovu integrujeme.

Postupujte od kroku 2 s tím, že v kroku 4 kliknete znovu na přepínač a uveďte jej do polohy zapnuto . Operaci opět potvrďte kliknutím na OK a povolte aplikaci, aby na vašem zařízení prováděla změny.

Tím jste opět integrovali certifikát do prohlížeče, resp. poštovního klienta. Nyní se měla pošta korektně stahovat, stejně tak zobrazovat webové stránky.

Štítky: mozilla, firefox, thunderbird, chrome, pošta, nestahuje se pošta, e-mail, certifikát, integrace