Databáze znalostí:

Jak bezpečně aktualizovat ESET Password Manager na novou verzi?

Autor: Michal Filipin | Poslední úprava: 26.03.2021 11:24:33

S novým produktem ESET Smart Security Premium verze 14 jsme změnili i ESET Password Manager. Pokud jste Password Manager (dříve Správce hesel) používali, při otevření programu ESET Smart Security Premium budete po kliknutí do části Nástroje > Password Manager upozorněni na ukončení podpory.

Snímek obrazovky s produktu ESSP s oranžovým informativním pruhem

Obr. 1 Upozornění na neaktuální verzi ESET Password Manageru (verze 2) v ESET Smart Security Premium verze 14

Důležité:
Pro úspěšný přechod na novou verzi, neklikejte v produktu na možnost Zobrazit možnosti pro stažení, jinak ztratíte možnost zálohy hesel.
(Odůvodnění: Při prvním přihlášení do nové verze Password Manageru budete vyzváni ke změně hlavního hesla. Všem zákazníkům doporučujeme provést před aktualizací zálohu.)

Postup:

Záloha hesel z verze 2

Jako první krok celého procesu aktualizace proveďte zálohu svých hesel z ESET Password Manager ve verzi 2. Poté se vraťte zpět.

Je dobré vědět:
Pokud jste klikli v produktu na Zobrazit možnosti pro stažení, instalovali nové rozšíření ESET Password Manager ve verzi 3, ale ještě neprovedli zálohu hesel a nezměnili stávající hlavní heslo, můžete zálohu provést. Svůj antivirový program však musíte na chvíli ponížit na předchozí verzi. Najděte licenční klíč ke svému produktu ESET Smart Security Premium (případně jej získejte ze správce licencí v myESET) > stáhněte si ESET Smart Security Premium ve verzi 13 > odinstalujte stávající ESET Smart Security Premium ve verzi 14 > restartujte počítač > nainstalujte si stažený antivirový program > proveďte zálohu hesel > pokračujte následující kapitolou Odinstalace stávajícího rozšíření.

Odinstalace rozšíření verze 2

Nyní je třeba odebrat rozšíření ESET Password Manager ve verzi 2.

Zobrazit/skrýt návod »

Ujistěte se, že si k úložišti hesel pamatujete přihlašovací údaje, tedy hlavní hesloe-mailovou adresu.

Je dobré vědět:

Nezaměňujte přihlašovací údaje do úložiště hesel ESET Password Manager a údaje do portálu myESET.
(Přihlašovací údaje k úložišti hesel mohou být rozdílné. Do těchto portálu myESET uvádíte e-mailovou adresu, na kterou máte registrovanou licenci ESET Smart Security Premium).

Otevřete si webový prohlížeč, kde máte rozšíření ESET Password Manager verze 2 nainstalované a odeberte jej. Např. u prohlížeče Google Chrome klikněte na ikonu rozšíření Ikona ESET Password Manager pravým tlačítkem myši (případně běžným způsobem klikněte na ikonu rozšíření  a následně pravým tlačítkem na ikonu Password Manageru Ikona ESET Password Manager) > v kontextové nabídce klikněte na Odstranit z Chromu...

Standardní cestou vymažte v prohlížeči údaje o prohlížení (ujistěte se, že jsou zaškrtnuté zejména položky hesel a přihlašovacích údajů a automatické vyplňování formulářů).

Restartujte zařízení.

Právě jste odstranili ESET Password Manager z prohlížeče. Zkontrolujte, že se již v programu ESET Smart Premium nezobrazuje hláška v oranžovém pruhu (viz obr. 1 výše).

Je dobré vědět:
Pokud se hláška zobrazuje, zkontrolujte a odinstalujte obdobným způsobem ESET Password Manager z ostatních prohlížečů (jako např. Edge, Firefox, Opera, Safari aj).

Instalace rozšíření verze 3

Pro instalaci aktuálnějšího rozšíření ESET Password přejděte k tomuto návodu.

Začínáme ve verzi 3

Přečtěte si, jak používat ESET Password Manager verze 3.

Zobrazit/skrýt návod »

Proveďte dvojklik na ikonu ESET Password Manager  v pravé horní části obrazovky svého prohlížeče.

Odsouhlaste, prosím, Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky použití.

Klikněte na tlačítko Účet již mám.

Nyní můžete začít používat nový ESET Password Manager. Produkt vám nabízí v současnosti odhlášení od účtů na dálku ze všech připojených zařízení, propojení úložiště s mobilním telefonem a mnoho dalšího. Vše se dočtete v příručce k produktu.

Import zálohy hesel

Pokud po přechodu z verze 2 na verzi 3 potřebujete importovat data ze zálohy, klikněte na tento návod.

Je dobré vědět:
Pokud se nelze některým z vašich účtů uložených v ESET Password Manager přihlásit, klikněte ve webovém rozšíření v části Účty na ikonu  u problémového účtu > poté na ikonu pro smazání účtu. Účet znovu přidejte standardní cestou.

Zajímá vás, jak dále pracovat s ESET Password Manager »

ESET Password Manager, verze 2, verze 3, ESET Smart Security Premium, Safer Pass, aktualizace, registrace, import, export, záloha, přechod