Pro zajištění maximální ochrany si bezplatně aktualizujte vámi používané řešení ESET na nejnovější verzi:
Starší verze produktů ESET již nebude brzy možné provozovat na Windows 10, stejně tak aktuální produkty na systémech bez podpory SHA-2. Přehled dotčených verzí společně s možnými aktualizačními scénáři naleznete v migračním průvodci.

Databáze znalostí

Jak bezpečně aktualizovat ESET Password Manager na novou verzi?

Autor: Michal Filipin | Poslední aktualizace: 03.12.2020 16:18:24

S novým produktem ESET Smart Security Premium verze 14 jsme změnili i ESET Password Manager. Pokud jste Password Manager (dříve správce hesel) používali, při otevření programu ESET Smart Security Premium budete po kliknutí do části Nástroje > Password Manager upozorněni na ukončení podpory.

Snímek obrazovky s produktu ESSP s oranžovým informativním pruhem

Obr. 1 Upozornění na neaktuální verzi ESET Password Manageru (verze 2) v ESET Smart Security Premium verze 14

Důležité:
Pro úspěšný přechod na novou verzi, neklikejte v produktu na možnost Zobrazit možnosti pro stažení, jinak ztratíte možnost zálohy hesel.
(Odůvodnění: Při prvním přihlášení do nové verze Password Manageru budete vyzváni ke změně hlavního hesla. Všem zákazníkům doporučujeme provést před aktualizací zálohu.)

Postup:

Záloha ze stávající verze

Jako první krok celého procesu aktualizace je třeba provést zálohu aktuálních hesel z ESET Password Manager ve verzi 2.

Zobrazit/skrýt návod »

Otevřete prohlížeč, kde máte rozšíření ESET Password Manager nainstalované.

Zálohujte si stávající hesla pomocí tohoto návodu (vynechte krok 1).

Nyní máte provedenou zálohu hesel.

Odinstalace stávajícího rozšíření

Nyní je třeba odebrat rozšíření ESET Password Manager ve verzi 2.

Zobrazit/skrýt návod »

Ujistěte se, že si k úložišti hesel pamatujete přihlašovací údaje, tedy hlavní hesloe-mailovou adresu.

Je dobré vědět:

Přihlašovací údaje do úložiště hesel a údaje do portálu nesmíte zaměňovat.
(Přihlašovací údaje k úložišti hesel bývají většinou rozdílné oproti údajům, kterými se přihlašujete do portálu myESET nebo portálu ESET Password Manager. Do těchto portálů uvádíte e-mailovou adresu, na kterou máte registrovanou licenci ESET Smart Security Premium).

Odeberte z prohlížeče rozšíření ESET Password Manager verze 2. U prohlížeče Google Chrome klikněte na ikonu rozšíření Ikona ESET Password Manager pravým tlačítkem myši (případně běžným způsobem klikněte na ikonu rozšíření  a následně pravým tlačítkem na ikonu Password Manageru Ikona ESET Password Manager) > v kontextové nabídce klikněte na Odstranit z Chromu...

Standardní cestou vymažte v prohlížeči údaje o prohlížení (ujistěte se, že jsou zaškrtnuté zejména položky hesel a přihlašovacích údajů a automatické vyplňování formulářů).

Restartujte zařízení.

Právě jste odstranili ESET Password Manager z prohlížeče. Zkontrolujte, zda se vám nezobrazuje v programu ESET Smart Premium hláška v oranžovém pruhu (viz obr. 1 výše).

Je dobré vědět:
Pokud se vám hláška stále zobrazuje, zkontrolujte, zda nemáte rozšíření ESET Password Manager nainstalované i v ostatních prohlížečích (jako např. Edge, Firefox, Opera, Safari aj).
Případně tato rozšíření stejným způsobem odinstalujte.

Instalace nového rozšíření

Instalujte webové rozšíření ESET Password Manager ve verzi 3.

Zobrazit/skrýt návod »

Otevřete si program ESET Smart Security Premium.

Klikněte na položku Zobrazit možnosti pro stažení.

Otevřít možnosti pro stažení

Klikněte na Instalace z Google Store, případně klikněte na ikonu jiného ze svých oblíbených prohlížečů.

Stáhněte si rozšíření prohlížeče

Po úspěšné instalaci najdete rozšíření ESET Password Manager v liště prohlížeče po kliknutí na ikonu rozšíření v pravé horní části obrazovky.

Kliknutím na špendlík na řádku rozšíření si ESET Password Manager připíchnete na lištu a budete mít snadnější přístup.

Začínáme

Přečtěte si, jak používat ESET Password Manager verze 3.

Zobrazit/skrýt návod »

Proveďte dvojklik na ikonu ESET Password Manager v pravé horní části obrazovky.

Odsouhlaste, prosím, Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky použití.

Klikněte na tlačítko Účet již mám.

Nyní můžete začít používat nový ESET Password Manager. Produkt vám nabízí v současnosti odhlášení od účtů na dálku ze všech připojených zařízení, propojení úložiště s mobilním telefonem a mnoho dalšího. Vše se dočtete v příručce k produktu.

Přejít k návodu, jak používat ESET Password Manager »

Je dobré vědět:
Pokud po přechodu z verze 2 na verzi 3 potřebujete importovat data ze zálohy, klikněte na ikonu menu > Nastavení > v části Data kliknout na tlačítko Importovat data > Importovat data > zadejte hlavní heslo > klikněte na Pokračovat > v poli Importovat z vyberte možnost ESET Password Manager v2 a kliknutím na Vybrat soubor importujte soubor ze zálohy > klikněte na Pokračovat.

Je dobré vědět:
Pokud máte problém s přihlášením pomocí uloženého Účtu, daný účet odeberte kliknutím na ikonu  pro úpravu > poté ikonu pro smazání účtu. Účet znovu přidejte standardní cestou.

Důležité:
Pokud jste klikli v produktu na Zobrazit možnosti pro stažení, instalovali jste webové rozšíření ESET Password Manager ve verzi 3, ale ještě neprovedli zálohu hesel a nezměnili stávající hlavní heslo, můžete zálohu provést. Svůj antivirový program však musíte na chvíli ponížit na předchozí verzi. Najděte licenční klíč ke svému produktu ESET Smart Security Premium (případně jej získejte z Licence Manager) > stáhněte si ESET Smart Security Premium ve verzi 13 > odinstalujte stávající ESET Smart Security Premium ve verzi 14 > restartujte počítač > nainstalujte si stažený antivirový program > proveďte zálohu hesel > aktivujte si ESET Password Manager verze 3 dle tohoto návodu od kapitoly Odinstalace stávajícího rozšíření.ESET Password Manager, verze 2, verze 3, ESET Smart Security Premium, Safer Pass, aktualizace, registrace, import, export, záloha, přechod

Hodnocení článku (0 hlasující(ch))
Tento článek se hodil
Tento článek není nic moc

Komentáře (0)

Vložit nový komentář

(Upozornění: Komentáře neslouží k řešení požadavků na technickou podporu. Pro kontaktování technické podpory klikněte sem.)

 
Ochrana před roboty 
 
Pro přidání komentáře musíte vyplnit ochranu před roboty.
Kolik je dva krát tři?