ESET Endpoint nedokáže inicializovat detekční jádro

Autor: Michal Filipin | Poslední úprava: 01.09.2020 14:45:11

Pokud jste provedli čistou instalaci produktu z řady ESET Endpoint a zobrazila se vám při pokusu o aktualizaci modulů chybová hláška

Při načítání detekčních modulů skeneru došlo k chybě. Ochrana před malwarem nebude fungovat správně.

použili jste instalační balíček některé z níže uvedených verzí.

  • 6.6.0.0-6.6.2094.0
  • 7.0.0.0-7.0.2119.0

Produkty v uvedených verzích jsou více než rok staré a nejsou schopny aktualizace stáhnout, protože detekční jádro a programové moduly jsou nově podepsány SHA256 certifikátem.

Je dobré vědět:
Pokud se vám při pokusu o aktualizaci zobrazila jiná chybová hláška, nesouvisí to s daným problémem a pro vyřešení přejděte do článku Průvodce řešením nefunkční aktualizace firemního produktu.

Řešení

Z našich webových stránek si stáhněte a nainstalujte novější verzi produktu ESET Endpoint Antivirus, případně ESET Endpoint Security.

  • V případě řady 6.6 si nainstalujte produkt ve verzi 6.6.2095 a novější.
  • V případě řady 7.x použijte instalační balíček produktu ve verzi 7.0.2120.0 a novější, ideálně poslední 7.3.

Je dobré vědět:
Pokud používáte předkonfigurovaný all-in-one instalační balíček vygenerovaný v konzoli pro správu, vytvořte si nový, který bude obsahovat aktuální verzi produktu. Verze produktu 6.5 a nižší nejsou touto změnou ovlivněny.

Štítky: chyba při aktualizaci, nelze načíst skener, eset endpoint antivirus, eset endpoint security, sha256, instalátor, instalace, aktualizace, detekční modul,