Databáze znalostí

Je nutné mazat soubory v karanténě?

Autor: Martin Buchta | Poslední aktualizace: 05.01.2015 16:48:46

Karanténa je u antivirového programu taková "pojistka". Pokud by náhodou došlo k falešnému poplachu (byl by do karantény umístěn legitimní soubor), je možné ho z karantény obnovit. Pokud se však v karanténě nalézají jen škodlivé soubory, můžete je s klidným svědomím z karantény odstranit. Soubory umístěné v karanténě nepředstavují žádné riziko. Jsou uloženy takovým způsobem, že není možné jejich spuštění, jsou vlastně bezpečně "zakonzervovány".

Soubor uložený do karantény neznamená zpravidla žádný problém, ba naopak ukazuje, že antivirová ochrana je funkční. Antivirus při detekci nákazy soubor ukládá do karantény automaticky.

Upozornění

Poznámka:
Pokud chcete soubory v karanténě odstranit, přejděte na článek Jak odstranit soubory z karantény?

Hodnocení článku (24 hlasující(ch))
Tento článek se hodil
Tento článek není nic moc

Komentáře (3)

Lubomír Varecha
23.05.2014 21:15:05
Mám otázku. Když odinstaluju vaš antivir tak co se stane ze soubory v karanteně?Budou opět volné nebo se smažou?
Martin Buchta
26.05.2014 08:59:03
Dobrý den, soubory zůstanou nadále uzamčeny v karanténě. Při kompletní odinstalaci pomocí nástroje ESET Uninstaller dojde také k odstranění obsahu karantény.
petr plecháč
05.08.2014 19:03:16
Tyto soubory zůstanou pořád v karanténě,pro tebe bude neškodný........a nebo se automaticky smažou záleží čím to odinstaluješ a co v té odinstalaci zadáš.........Ale věř,že produkt ESET je scela nejlepší,vůbec nezatěžuje systém a dobře chrání PC,email,sociální sítě,bankovnictvý.......Já si ho zakoupil na 3.roky a vím že si ho zakoupím zase pokud se neobjeví lepší produkt...........
Vložit nový komentář

(Upozornění: Komentáře neslouží k řešení požadavků na technickou podporu. Pro kontaktování technické podpory klikněte sem.)

 
Ochrana před roboty 
 
Pro přidání komentáře musíte vyplnit ochranu před roboty.
Kolik je dva krát tři?