Databáze znalostí:

Jak rozpoznat a nahlásit pirátskou licenci na produkty ESET?

Autor: Michal Filipin | Poslední úprava: 25.02.2020 12:54:19

Při zakoupení licence prostřednictvím webových stránek eset.cz, nebo u autorizovaných prodejců, nezískáváte jenom ochranu počítače. Zároveň je vám, po celou dobu platnosti licence, k dispozici i technická a obchodní podpora v češtině. V případě zakoupení licence v zahraničí nemáte na českou podporu nárok, a nemusí se vám podařit produkt ESET aktivovat v České republice.

Je dobré vědět:
Partnery v dalších zemích, společně s kontakty na lokální podporu, najdete v sekci ESET Worldwide Partners.

V tomto článku si ukážeme, jak rozpoznat falešnou licenci, abyste se nestali obětí softwarového pirátství, a jak se v daném případě zachovat.

Pirátská licence je ta, která:

  • má obvykle dobu platnosti čtyři a více let.
    Vysvětlení: Licence na produkty ESET je možné zakoupit nejvýše na 3 roky.
  • je výrazně levnější
    Vysvětlení: Prodejce je vázán dodržováním smluvených koncových cen. Licence může být zlevněna pouze o 10-25 % maloobchodní ceny, případně poskytujeme licenci na 3 roky za cenu dvou.
  • její prodej je provázen hesly jako "pouze ke stažení", "doručení elektronicky", "okamžité doručení", "zaslání licenčního klíče e-mailem", případně jiná obdobná forma sdělení prodejcem nebo třetí stranou. 
    Vysvětlení: u oprávněných prodejců si můžete licenci na domácí produkty ESET zakoupit výhradně ve fyzické podobě v tzv. krabicovém vydání (krabice nebo pouzdro s CD), případně obdržíte kartu s aktivačním nebo licenčním klíčem. Elektronickou licenci s možností přímého stažení předaktivovaného produktu je možné zakoupit prostřednictvím internetu výhradně od společnosti ESET na jejím webu eset.cz nebo u autorizovaných prodejců.

Co dělat v případě zjištění pirátské licence?

Pokud jste zakoupili pirátskou licenci, případně našli seznam, o němž se domníváte, že může takové licence obsahovat, budeme velice rádi, pokud kontaktujete zákaznickou podporu společnosti ESET.

Co potřebujeme?

Prosíme o zaslání úplného odkazu - URL adresy, kde se pirátská licence, případně jejich seznam, nachází. V URL adresách se často uvádí čísla inventářů položek, které jsou pro nás užitečné pro prošetření události.

Štítky: KB69B0, ACT.5, ACT.6, ACT.17, ACT.20, ACT.39, ACT.46. Chyba 0014, pirátská licence, zneužitá licence, nákup licence