Databáze znalostí

Nejčastější dotazy: přechod z ESET NOD32 Antivirus na vyšší řadu produktu

Autor: Michal Filipin | Poslední aktualizace: 18.10.2019 12:21:10

Používáte ESET NOD32 Antivirus a rozhodli jste pro přechod na vyšší verzi produktu, například ESET Internet Security? V tomto článku si ukážeme, jak snadno změnit produkt ESET ve vašem počítači tak, aby odpovídal nově zakoupené licenci. Dále vás seznámíme s novými funkcemi a nabídneme řešení nejčastějších situací, se kterými se můžete po nainstalování vyšší licence bezpečnostního programu setkat.

» Jak změnit produkt?
» K čemu slouží funkce Anti-Theft a mám ji aktivovat?
» Jak nastavit rodičovskou kontrolu?
» Nemohu se přihlásit do internetového bankovnictví
» Přestala mi fungovat webkamera
» Nejsou dostupné síťové služby
» Produkt mě upozorňuje na útok ARP Cache Poisoning
» Zobrazuje se mi informace o duplicitní IP adrese v síti
» Co znamená informace, že mám zranitelný domácí router?

Jak změnit produkt?

Pokud již máte zakoupenou licenci na vyšší verzi produktu, stačí v hlavním okně programu na záložce Nápověda a podpora kliknout na tlačítko Změnit produkt. Po potvrzení dojde k doinstalování nových funkcí. Podrobné informace naleznete v článku Jak změnit domácí produkt bez odinstalace původního.

Poznámka:
Pro integraci nových součástí produktu do systému restartujte počítač. V případě, že nebude produkt plně funkční, odinstalujte jej pomocí nástroje ESET Uninstaller a proveďte čistou instalaci.

nahoru


K čemu slouží funkce Anti-Theft a mám ji aktivovat?

Tato funkce ochrání data uložená ve vašem zařízení v případě jeho ztráty nebo odcizení. Pokud jste funkci aktivovali, ale nechcete zařízení plně optimalizovat, můžete potlačit zobrazování upozornění na toto bezpečnostní riziko.
» Více informací o této funkci a návod pro její aktivaci

nahoru


Jak nastavit rodičovskou kontrolu?

Součástí vyšších verzí produktů ESET je funkce, prostřednictvím které můžete svým dětem zakázat přístup na nevhodné webové stránky.
» Více informací o této funkci a návod pro její aktivaci

nahoru


Proč se nemohu přihlásit do internetového bankovnictví?

Vybrané produkty ESET disponují bezpečnostní funkcí navrženou pro ochranu vašich finančních údajů během online transakcí. Ochrana internetového bankovnictví a online plateb podporuje nejrozšířenější prohlížeče. Využíváte-li dodatečný způsob ověřování (například Trusteer Rapport nebo čipovou kartu), tuto funkci deaktivujte.
» Více informací o této funkci a návod na změnu výchozího prohlížeče

nahoru


Přestala mi fungovat webkamera

V rámci ochrany vašeho soukromí produkty ESET automaticky blokují přístup k webkameře. Ve chvíli, kdy se konkrétní aplikace pokusí ke kameře přistoupit, produkt vás na to upozorní a vyzve k akci (zda chce přístup povolit nebo blokovat). Pokud jste si nedopatřením zablokovali například aplikaci Skype, v nastavení produktu ESET bude nutné změnit vytvořené pravidlo, a povolit ji.
» Více informací o této funkci a povolení aplikací

nahoru


Mám problém se streamováním médií z/do jiných zařízení, nejsou dostupné sdílené složky, nemohu se k počítači připojit, …

Síťovou komunikaci s dalšími zařízeními může blokovat firewall. Pomocí průvodce řešením problémů s firewallem potřebnou komunikaci odblokujte. Pokud znáte parametry konkrétní aplikace, vzdálenou IP adresu počítače atp., můžete si vytvořit pravidlo ve firewallu ručně.

Poznámka:
Pokud se k počítači připojujete prostřednictvím vzdálené plochy (RDP), vytvořte si odpovídající pravidlo (na port 3389).

nahoru


Produkt mě upozorňuje na útok ARP Cache Poisoning

Firewall produktu ESET detekuje útoky ICMP, DNS cache a ARP cache poisoning. Pokud zdrojová IP adresa pochází z interní sítě, nemusí se jednat o skutečný útok, ale chybu v konfiguraci/firmwaru síťového zařízení (routeru, tiskárny aj.). V takovém případě můžete vytvořit výjimku pro IP adresu daného zařízení a hlášení se přestane zobrazovat.
» Více informací a postup pro vyřešení

nahoru


Zobrazuje se mi informace o duplicitní adrese v síti

Produkt ESET vybavený firewallem vás, stejně jako operační systém Windows, upozorní na kolizi IP adres – tedy situaci, kdy zařízení připojené do vaší sítě má stejnou IP adresu jako váš počítač. Pro identifikaci zařízení ve své síti můžete využít funkci Monitorování domácí sítě.
» Více informací a návod na změnu IP adresy

nahoru


Co znamená informace, že mám zranitelný domácí router, a jak to vyřešit?

Produkty ESET vás dokáží upozornit na bezpečnostní rizika ve vašem routeru (např. otevřené porty, zastaralý firmware atp.), které mohou být využity k útoku do vaší sítě. Jedná se pouze o upozornění. Produkt ani technická podpora nemůže situaci za vás vyřešit. Funkce Monitorování domácí sítě vám zároveň poskytne přehled o zařízeních připojených do vaší sítě.
» Více informací o této funkci

nahoru

Štítky: změna produktu, internet security, nod32 antivirus

Hodnocení článku (0 hlasující(ch))
Tento článek se hodil
Tento článek není nic moc