Databáze znalostí:

Nejčastější dotazy: přechod z ESET NOD32 Antivirus na vyšší řadu produktu

Autor: Michal Filipin | Poslední úprava: 20.03.2023 13:41:06

Používáte ESET NOD32 Antivirus a rozhodli jste pro přechod na vyšší verzi produktu, například ESET Internet Security? V tomto článku si ukážeme, jak snadno změnit produkt ESET ve vašem počítači tak, aby odpovídal nově zakoupené licenci. Dále vás seznámíme s novými funkcemi a nabídneme řešení nejčastějších situací, se kterými se můžete po nainstalování vyšší licence bezpečnostního programu setkat.

» Jak změnit produkt?
» K čemu slouží funkce Anti-Theft a mám ji aktivovat?
» Jak nastavit rodičovskou kontrolu? »
» Proč se nemohu přihlásit do internetového bankovnictví?
» Přestala mi fungovat webkamera
» Nejsou dostupné síťové služby
» Produkt mě upozorňuje na útok ARP Cache Poisoning
» Zobrazuje se mi informace o duplicitní IP adrese v síti
» Co znamená informace, že mám zranitelný domácí router?

Jak změnit produkt?

Pokud již máte zakoupenou licenci na vyšší verzi produktu, stačí v hlavním okně programu na záložce Nápověda a podpora kliknout na tlačítko Změnit produkt. Po potvrzení dojde k doinstalování nových funkcí. Podrobné informace naleznete v článku Jak změnit domácí produkt bez odinstalace původního.

Poznámka:
Pro integraci nových součástí produktu do systému restartujte počítač. V případě, že nebude produkt plně funkční, odinstalujte jej pomocí nástroje ESET Uninstaller a proveďte čistou instalaci.


K čemu slouží funkce Anti-Theft a mám ji aktivovat?

Tato funkce ochrání data uložená ve vašem zařízení v případě jeho ztráty nebo odcizení. Pokud jste funkci aktivovali, ale nechcete zařízení plně optimalizovat, můžete potlačit zobrazování upozornění na toto bezpečnostní riziko.
» Více informací o této funkci a návod pro její aktivaci


Jak nastavit rodičovskou kontrolu?

Součástí vyšších verzí produktů ESET je funkce, prostřednictvím které můžete svým dětem zakázat přístup na nevhodné webové stránky.
» Více informací o této funkci a návod pro její aktivaci


Proč se nemohu přihlásit do internetového bankovnictví?

Vybrané produkty ESET disponují bezpečnostní funkcí navrženou pro ochranu vašich finančních údajů během online transakcí. Ochrana internetového bankovnictví a online plateb podporuje nejrozšířenější prohlížeče. Využíváte-li dodatečný způsob ověřování (například Trusteer Rapport nebo čipovou kartu), tuto funkci deaktivujte.
» Více informací o této funkci a návod na změnu výchozího prohlížeče


Přestala mi fungovat webkamera

V rámci ochrany vašeho soukromí produkty ESET automaticky blokují přístup k webkameře. Ve chvíli, kdy se konkrétní aplikace pokusí ke kameře přistoupit, produkt vás na to upozorní a vyzve k akci (zda chce přístup povolit nebo blokovat). Pokud jste si nedopatřením zablokovali například aplikaci Skype, v nastavení produktu ESET bude nutné změnit vytvořené pravidlo, a povolit ji.
» Více informací o této funkci a povolení aplikací


Mám problém se streamováním médií z/do jiných zařízení, nejsou dostupné sdílené složky, nemohu se k počítači připojit, …

Síťovou komunikaci s dalšími zařízeními může blokovat firewall. Pomocí průvodce řešením problémů s firewallem potřebnou komunikaci odblokujte. Pokud znáte parametry konkrétní aplikace, vzdálenou IP adresu počítače atp., můžete si vytvořit pravidlo ve firewallu ručně.

Poznámka:
Pokud se k počítači připojujete prostřednictvím vzdálené plochy (RDP), vytvořte si odpovídající pravidlo (na port 3389).


Produkt mě upozorňuje na útok ARP Cache Poisoning

Firewall produktu ESET detekuje útoky ICMP, DNS cache a ARP cache poisoning. Pokud zdrojová IP adresa pochází z interní sítě, nemusí se jednat o skutečný útok, ale chybu v konfiguraci/firmwaru síťového zařízení (routeru, tiskárny aj.). V takovém případě můžete vytvořit výjimku pro IP adresu daného zařízení a hlášení se přestane zobrazovat.
» Více informací a postup pro vyřešení


Zobrazuje se mi informace o duplicitní adrese v síti

Produkt ESET vybavený firewallem vás, stejně jako operační systém Windows, upozorní na kolizi IP adres – tedy situaci, kdy zařízení připojené do vaší sítě má stejnou IP adresu jako váš počítač. Pro identifikaci zařízení ve své síti můžete využít funkci Monitorování domácí sítě.
» Více informací a návod na změnu IP adresy


Co znamená informace, že mám zranitelný domácí router?

Produkty ESET vás dokáží upozornit na bezpečnostní rizika ve vašem routeru (např. otevřené porty, zastaralý firmware atp.), které mohou být využity k útoku do vaší sítě. Jedná se pouze o upozornění. Produkt ani technická podpora nemůže situaci za vás vyřešit. Funkce Monitorování domácí sítě vám zároveň poskytne přehled o zařízeních připojených do vaší sítě.
» Více informací o této funkci

Štítky: změna produktu, internet security, nod32 antivirus