Databáze znalostí

Jak upravit zobrazování oznámení na OS Android 8 a novějším?

Autor: Michal Filipin | Poslední aktualizace: 17.05.2019 09:25:15

S příchodem operačního systému Android 8 se rozšířily možnosti pro správu oznámení, které vám aplikace ve vašem zařízení zobrazují na obrazovce. Pojďme se podívat, kam byste měli sáhnout, aby se vám zobrazovala pouze důležitá oznámení produktu ESET, a jak skrýt jeho ikonu v oznamovací oblasti.

Poznámka:
Uvedený postup můžete aplikovat na libovolnou aplikaci. Na zařízeních se starší verzí Androidu zobrazování ikonky zakážete v nastavení produktu ESET pomocí možnosti Trvalé oznámení.
číslo

Na odemčené obrazovce potáhněte prst po obrazovce směrem dolů. Pod ikonami se zobrazí řádky s oznámením produktu ESET.

číslo

Dlouze na řádku podržte prst. Rozbalí se nabídka.

číslo

Nejprve ťukněte na Všechny kategorie. Tím se dostanete do sekce Oznámení dané aplikace (kam se dostanete i přes ozubené kolo v horní části obrazovky > Nastavení > Aplikace a oznámení > Oznámení > název produktu ESET).

číslo

V sekci Kategorie zvolte, jak závažná oznámení se mají zobrazovat. Ťukněte na Standardní, pokud chcete nastavit jinou důležitost. Řekněme, že chcete dostávat oznámení jen v případech, kdy si to vaši pozornost vyžaduje.

číslo

Zde ťukněte na Důležitost. Vybráním možnosti Naléhavá budete informováni v závažných případech.

číslo

Vraťte se na obrazovku Oznámení a vedle položky Trvalé upozornění přesuňte přepínač do polohy Vypnuto.

číslo

Pokud jste doposud neměnili nastavení aplikací běžících na pozadí, zobrazí se místo ikony ESET ikona s informací o aplikaci ESET běžící na pozadí.

Pokud nechcete vůbec, aby se zobrazovalo oznámení o běžícím produktu ESET na pozadí (a jakémkoli další aplikaci na pozadí – standardně se toto oznámení zobrazuje), postupujte jako v kroku 1 a 2. Klikněte na Všechny kategorie a následně tuto možnost deaktivujte pomocí přepínače Aplikace běžící na pozadí.

Upozornění

Je dobré vědět:
Pro zpětné nastavení zobrazení sjeďte po odemčené obrazovce dolů, ťukněte v horní části na ozubené kolo - v dané sekci Nastavení ťukněte na Aplikace a oznámení > Oznámení > název produktu ESET a uveďte přepínač do polohy Zapnuto. Následně je nutno restartovat zařízení.

nahoru

Štítky: android 8, oreo, eset mobile security, eset endpoint security, oznámení, nastavení, notifikace maximální ochrana

Hodnocení článku (1 hlasující(ch))
Tento článek se hodil
Tento článek není nic moc