Databáze znalostí

Nefunguje mi internetové bankovnictví v zabezpečeném prohlížeči

Autor: Michal Filipin | Poslední aktualizace: 22.05.2019 09:35:30

Chcete převést nájemné on-line, otevřete zabezpečený prohlížeč, ale ohlásí se jako nefunkční? Vzhledem k rychlému vývoji internetových prohlížečů se může stát, že po aktualizacích na novější verzi modul bankovnictví přestat fungovat. Stejný problém může nastat v momentu, pokud nemáte aktualizovaný operační systém. Zde máme jednoduchý trik, jak po spuštění zabezpečeného prohlížeče vyřešit tuto chybu:

Zabezpečený prohlížeč se nepodařilo spustit.
Související kód chyby: 0x847695d0 / 0x847694e0

A) Běžně se tak stane v případě, že k internetovému bankovnictví přistupujete ze záložky ve svém prohlížeči. V případě, že se zabezpečený prohlížeč nespustí, nebo se chová nekorektně, máte několik možností řešení problému.

  1. Aktualizujte si internetový prohlížeč v sekci Nastavení/Možnosti (dle použitého prohlížeče). S aktualizací bude běžně vyžadován restart prohlížeče. Po restartu přistupte do internetového bankovnictví zadáním domény vaší banky do adresního řádku (nikoli přes záložku).
  2. V bezpečnostním produktu klikněte na položku Aktualizovat, vpravo dole pak na Zkontrolovat aktualizace.
  3. Stále nepomáhá? Instalujte aktualizace operačního systému a následně restartujte systém. (Standardně by toto měl být poslední krok, který je třeba udělat).

B) Nechce se vám z nějakého důvodu aktualizovat prohlížeč a systém, ačkoli to vždy z bezpečnostního hlediska doporučujeme?

  1. Pro nutnost potřeby práce v internetovém bankovnictví můžete nastavit jako výchozí prohlížeč Internet Explorer.
  2. Obdržíte-li od specialistů technické podpory informaci, že nová verze modulu zatím nebyla vydána veřejně pro všechny uživatele, můžete ji získat změnou aktualizačního serveru. V takovém případě dočasně upravte konfiguraci produktu tak, aby si stahoval testovací aktualizace.
  3. Deaktivujte funkci ochrany bankovnictví a vyčkejte několik dní na vydání nové verze modulu, která přidá podporu pro nejnovější verzi internetového prohlížeče. K instalaci nové verze modulu dojde automaticky v rámci standardní aktualizace programových modulů.
Upozornění

Je dobré vědět:
Deaktivováním modulu ochrany bankovnictví nedochází k vypnutí antivirové kontroly. Program ESET zůstává aktivní a chrání váš počítač.

nahoru


Hodnocení článku (3 hlasující(ch))
Tento článek se hodil
Tento článek není nic moc