Databáze znalostí:

Nefunguje mi internetové bankovnictví v zabezpečeném prohlížeči

Autor: Michal Filipin | Poslední úprava: 14.05.2020 14:17:44

Chcete převést nájemné on-line, otevřete zabezpečený prohlížeč, ale ohlásí se jako nefunkční? Vzhledem k rychlému vývoji internetových prohlížečů se může stát, že po aktualizacích na novější verzi modul bankovnictví přestat fungovat. Stejný problém může nastat v momentu, pokud nemáte aktualizovaný operační systém.

Jak postupovat, pokud se po spuštění zabezpečeného prohlížeče zobrazí chyba

Zabezpečený prohlížeč se nepodařilo spustit.
Související kód chyby: 0x847695d0 / 0x847694e0

Pokud přistupujete k internetovému bankovnictví kliknutím na položku v záložky ve svého prohlížeče a zabezpečený prohlížeč nespustí, nebo se chová nekorektně:

Aktualizujte si internetový prohlížeč v sekci Nastavení/Možnosti (dle použitého prohlížeče). S aktualizací bude běžně vyžadován restart prohlížeče. Po restartu přistupte do internetového bankovnictví ručním zadáním domény vaší banky do adresního řádku (nikoli přes záložku).

V bezpečnostním produktu klikněte na položku Aktualizace, vpravo dole pak na Zkontrolovat aktualizace.

Pokud stále nedošlo k vyřešení problému, instalujte aktualizace operačního systému a následně restartujte systém. (Standardně by toto měl být poslední krok, který je třeba udělat).

Nechce se vám z nějakého důvodu aktualizovat prohlížeč a systém, ačkoli to vždy z bezpečnostního hlediska doporučujeme?

  • Pro nutnost potřeby práce v internetovém bankovnictví nastavte jako výchozí prohlížeč Internet Explorer.
  • Obdržíte-li od specialistů technické podpory informaci, že nová verze modulu zatím nebyla vydána veřejně pro všechny uživatele, můžete ji získat změnou aktualizačního serveru. V takovém případě dočasně upravte konfiguraci produktu tak, aby si stahoval testovací aktualizace.
  • Deaktivujte funkci ochrany bankovnictví a vyčkejte několik dní na vydání nové verze modulu, která přidá podporu pro nejnovější verzi internetového prohlížeče. K instalaci nové verze modulu dojde automaticky v rámci standardní aktualizace programových modulů.

Je dobré vědět:
Deaktivováním modulu ochrany bankovnictví nedochází k vypnutí antivirové kontroly. Program ESET zůstává aktivní a chrání váš počítač.

internetové bankovnictví, ESET Ochrana bankovnictví a online plateb, aktualizace, Internet Explorer, 0x847695d0, 0x847694e0