Google Cloud Messaging končí, jak to ovlivní vámi spravovaná mobilní zařízení?

Autor: | Poslední úprava: 14.03.2019 07:16:33

Společnost Google ukončí 11.4. provoz platformy Google Cloud Messaging (GCM) nahradí ji Firebase Cloud Messaging (FCM). Pokud ve své síti prostřednictvím Mobile Device Connector spravujete mobilní zařízení s operačním systémem Android, v tomto článku naleznete informace popisují dopad této změny na vaší infrastrukturu.

Je dobré vědět:
Firebase Cloud Messaging podporují níže uvedené produkty:

  • ESET Security Management Center 7.x a novější
  • ESET Mobile Device Connector 7.x
  • ESET Endpoint Security pro Android 2.2.x

Používám ESET Remote Administrator 6

ERA 6 nepodporuje Firebase Cloud Messaging. Pro zajištění plné funkčnosti proveďte před 11. dubnem aktualizaci na ESET Security Management Center. Pokud jste aplikaci ESET Endpoint Security pro Android neinstalovali z Google Play, případně máte zakázanou automatickou aktualizaci, nainstalujte na zařízení nejnovější verzi aplikace. Dále ověřte, zda má MDC server přístup na fcm.googleapis.com na portu 443 – případně vytvořte odpovídající pravidlo ve firewallu.

Co se stane, pokud neprovedu aktualizaci?

Při neprovedení aktualizace nedojde k přerušení komunikace, omezí se však spojení se serverem a komunikaci inicializují výhradně mobilní zařízení. Po provedení aktualizace serverové části dojde k obnovení komunikace. Zařízení nebude nutné přeregistrovat.

Upozornění:
MDC 7 není zpětné kompatibilní s ERA 6. Je nutné aktualizovat všechny součástí ERA infrastruktury (server i agenty). Pokud v síti používáte ERA Proxy, před zahájením aktualizace si důkladně přečtěte článek ERA Proxy končí, co mám dělat.

Používám ESET Security Management Center

ESMC aktuálně pro komunikaci s mobilními zařízení využívá GCM. Používáte-li nejnovější verze produktů, ke změně komunikačního protokolu dojde automaticky. Pouze ověřte, zda má MDC server přístup na fcm.googleapis.com na portu 443 – případě vytvořte odpovídající pravidlo ve firewallu.

Štítky: KB7092, GCM, FCM, Android, push messaging