Databáze znalostí: Domácnosti > Instalace / odinstalace

Jak ručně odinstalovat program ESET?

Autor: | Poslední úprava: 15.04.2013 15:05:35

Pokud dojde k poškození instalace a program ESET není možné odebrat standardním způsobem, můžete použít ESET Unistaller. Jedná se o speciální nástroj, který kompletně odebere program ESET z vašeho počítače. Tento nástroj je nutné spouštět v Nouzovém režimu Windows. Po provedení ruční odinstalace můžete případně produkt ESET nainstalovat znovu.

Důležité:
Použití tohoto nástroje může resetovat nastavení vašeho síťového adaptéru. Pokud nevíte, jak máte síťový adaptér nastaven, doporučujeme vytvořit bod obnovy.
Případně nastavení zálohujte příkazem netsh -c interface dump > C:\NastaveniSite.txt a následně jej v případě potřeby ze souboru obnovte příkazem: netsh -f C:\NastaveniSite.txt

ESET Uninstaller stáhněte kliknutím na toto tlačítko: Stáhnout a uložte si jej na Plochu.

Nyní restartujte systém Windows do Nouzového režimu. Nevíte jak? Zde je návod. Jakmile systém naběhne v Nouzovém režimu (obrazovka bude vypadat rozdílně, než za běžného provozu), dvojklikem spusťte stažený soubor. V zobrazeném okně potvrďte spuštění odinstalace stisknutím klávesy Y.

ESET Unistaller

Po potvrzení ESET Unistaller prohledá disk a zobrazí nalezené instalace produktů ESET. Stiskněte příslušné číslo na klávesnici dle instalace, jenž si přejete ze systému odebrat. Obvykle, pokud se v seznamu objeví pouze jedna instalace, zvolte číslo 1. Poté stiskněte klávesu Enter.

ESET Unistaller

Nyní se vás systém zeptá, zda odebíráte správnou instalaci. Pro potvrzení stiskněte klávesu Y

ESET Unistaller

ESET Uninstaller bude několik vteřin pracovat a poté vás vyzve ke stisknutí libovolné klávesy pro dokončení. Jakmile tak provedete, restartujte počítač tak, jak to děláte obvykle (tj. ne do nouzového režimu). Program ESET je kompletně odebrán.

ESET Unistaller

Poznámka:
Během odinstalace si ESET Unistaller vytváří protokol s názvem ~ESETUninstaller.log. Ten naleznete ve stejné složce (umístění), ze kterého jste nástroj spustili. V případě problémů s odinstalací zašlete prosím tento protokol na technickou podporu.


Řešení problémů

Pokud vám po použití nástroje ESET Uninstaller přestalo fungovat připojení k internetu, pravděpodobně nedošlo k odintegraci ovladače Personálního firewallu (Epfw NDIS LightWeight Filter). V takovém případě je nutné ovladač odebrat ručně.

Stiskněte klávesu Windows + R. Do zobrazeného pole zadejte příkaz ncpa.cpl a potvrďte stisknutím klávesy Enter nebo kliknutím na tlačítko OK.

Příkaz ncpa.cpl

V zobrazeném okně Síťová připojení klikněte pravým tlačítkem na aktivní síťový adaptér a vyberte možnost Vlastnosti.

Přehled síťových adaptérů

V zobrazeném dialogovém okně najděte položku Epfw NDIS LightWeight Filter nebo ESET Personal firewall a klikněte na tlačítko Odinstalovat.

Vlastnosti síťového adaptéru

Po dokončení odinstalace restartujte počítač.


Příkazy pro pokročilé uživatele

Pro zobrazení všech dostupných příkazů je potřeba ESET Uninstaller spustit s parametrem /help (ESETUninstaller.exe /help). Pokud odebíráte produkty ESET z bootovatelného média, budete dotázáni, zda si přejete soubory odstranit z každého oddílu zvlášť. Parametr /mode=offline specifikuje odinstalační režim pro CD a USB a /mode=online zase specifikuje konkrétní pevné disky. Tyto parametry však budete potřebovat velmi zřídka, pouze pokud ESET Uninstaller nedetekuje bootovatelné médium automaticky. V případech, kdy potřebujete odebrat všechny současné instalace produktů ESET bez jakéhokoliv dotazování, spusťte ESET Uninstaller s parametrem /force. Parametr /nosafemode platí pro starší verzi nástroje.

Štítky: KB2289, SOLN2289, odinstalace ESET, vymazat ESET, ručně odstranit ESET, uninstaller, uninstaler, uninstall, uninstalPřílohy