Databáze znalostí

Jak ručně odinstalovat program ESET?

Autor: Martin Buchta | Poslední aktualizace: 09.05.2018 11:40:02

Pokud dojde k poškození instalace a program ESET není možné odebrat standardním způsobem, můžete použít ESET Unistaller. Jedná se o speciální nástroj, který kompletně odebere program ESET z vašeho počítače. Tento nástroj je nutné spouštět v Nouzovém režimu Windows. Po provedení ruční odinstalace můžete případně produkt ESET nainstalovat znovu.

Varování

Důležité:
Použití tohoto nástroje může resetovat nastavení vašeho síťového adaptéru. Pokud nevíte, jak máte síťový adaptér nastaven, doporučujeme vytvořit bod obnovy.
Případně nastavení zálohujte příkazem netsh -c interface dump > C:\NastaveniSite.txt a následně jej v případě potřeby ze souboru obnovte příkazem: netsh -f C:\NastaveniSite.txt

číslo

ESET Uninstaller stáhněte kliknutím na toto tlačítko: Stáhnout a uložte si jej na Plochu.

» Starší verze nástroje ESET Uninstaller

číslo Nyní restartujte systém Windows do Nouzového režimu. Jakmile systém naběhne v Nouzovém režimu, dvojklikem spusťte stažený soubor. V zobrazeném okně potvrďte spuštění odinstalace stisknutím klávesy Y.

ESET Unistaller

číslo

Po potvrzení ESET Unistaller prohledá disk a zobrazí nalezené instalace produktů ESET. Stiskněte příslušné číslo na klávesnici dle instalace, jenž si přejete ze systému odebrat. Obvykle, pokud se v seznamu objeví pouze jedna instalace, zvolte číslo 1. Poté stiskněte klávesu Enter.

ESET Unistaller

číslo

Nyní se prosím ujistěte, že odebíráte správnou instalaci a pro potvrzení stiskněte klávesu Y. ESET Uninstaller bude několik vteřin pracovat a poté vás vyzve ke stisknutí libovolné klávesy pro dokončení. Jakmile tak provedete, můžete restartovat počítač do klasického režimu. Program ESET je kompletně odebrán.

ESET Unistaller

Upozornění

Upozornění:
Během odinstalace si ESET Unistaller vytváří protokol s názvem ~ESETUninstaller.log. Ten naleznete ve stejné složce (umístění), ze kterého jste nástroj spustili. V případě problémů s odinstalací zašlete prosím tento protokol na technickou podporu.

nahoru


Řešení problémů

Pokud vám po použití nástroje ESET Uninstaller přestalo fungovat připojení k internetu, pravděpodobně nedošlo k odintegraci ovladače Personálního firewallu (Epfw NDIS LightWeight Filter). V takovém případě je nutné ovladač odebrat ručně.

číslo

Stiskněte klávesu Windows + R. Do zobrazeného pole zadejte příkaz ncpa.cpl a potvrďte stisknutím klávesy Enter nebo kliknutím na tlačítko OK.

Příkaz ncpa.cpl

číslo

V zobrazeném okně Síťová připojení klikněte pravým tlačítkem na aktivní síťový adaptér a vyberte možnost Vlastnosti.

Přehled síťových adaptérů

číslo

V zobrazeném dialogovém okně najděte položku Epfw NDIS LightWeight Filter nebo ESET Personal firewall a klikněte na tlačítko Odinstalovat.

Vlastnosti síťového adaptéru

číslo

Po dokončení odinstalace restartujte počítač.

nahoru


Příkazy pro pokročilé uživatele

Pro zobrazení všech dostupných příkazů je potřeba ESET Uninstaller spustit s parametrem /help (ESETUninstaller.exe /help). Pokud odebíráte produkty ESET z bootovatelného média, budete dotázáni, zda si přejete soubory odstranit z každého oddílu zvlášť. Parametr /mode=offline specifikuje odinstalační režim pro CD a USB a /mode=online zase specifikuje konkrétní pevné disky. Tyto parametry však budete potřebovat velmi zřídka, pouze pokud ESET Uninstaller nedetekuje bootovatelné médium automaticky. V případech, kdy potřebujete odebrat všechny současné instalace produktů ESET bez jakéhokoliv dotazování, spusťte ESET Uninstaller s parametrem /force. Parametr /nosafemode platí pro starší verzi nástroje.

nahoru

Štítky: KB2289, SOLN2289, odinstalace ESET, vymazat ESET, ručně odstranit ESET, uninstaller, uninstaler, uninstall, uninstalPřílohy 
 
(597 hlasující(ch))
Tento článek se hodil
Tento článek není nic moc

Komentáře (2)

Jiří Langr
08.03.2017 22:42:12
Po reinstalaci ESETU z verze 9 na verzi 10 v nastavení vlastností sítě nevidím řádek s
ESET-personal firewall
Instalační program prohlásil, že je ESET nainstalován správně.
- je to tak v pořádku?
Martin Buchta
10.03.2017 15:13:27
Dobrý den,
je to v pořádku. Od verze 10 je již integrace Personálního firewallu do systému řešena jiným způsobem.
Vložit nový komentář

(Upozornění: Komentáře neslouží k řešení požadavků na technickou podporu. Pro kontaktování technické podpory klikněte sem.)

 
Celé jméno:
E-mail:
Komentář:
Ochrana před roboty 
 
Pro přidání komentáře musíte vyplnit ochranu před roboty.
Kolik je dva krát tři?