Pro zajištění maximální ochrany si bezplatně aktualizujte vámi používané řešení ESET na nejnovější verzi:
Starší verze produktů ESET již nebude brzy možné provozovat na Windows 10, stejně tak aktuální produkty na systémech bez podpory SHA-2. Přehled dotčených verzí společně s možnými aktualizačními scénáři naleznete v migračním průvodci.

Databáze znalostí

Jak zjistím, na kolika zařízeních mám licenci použitou?

Autor: Martin Buchta | Poslední aktualizace: 10.09.2020 18:14:23

Na licenčních portálech společnosti ESET jste schopni zjistit aktuální stav svých licencích – na kolika zařízeních (počítačích, noteboocích, serverech, telefonech, …) máte licenci aktivovanou. Dále můžete prostřednictvím portálu dané zařízení deaktivovat (například při zneužití licence), případně využít uživatelský účet pro pohodlnou aktivaci produktu. V závislosti na o tom, kolik licencí máte zakoupeno, získáte dané informace na jednom z níže uvedených portálů.

Jsem domácí uživatel (do 5 licencí)

Jako vlastník licence pro produkty určené domácím uživatelům naleznete požadované informace na portále my.eset.com – místě, které slouží jako centrální bod pro ESET online služby pro domácí uživatele.

Video návod:
Připravili jsme pro vás video, ve kterém si přestavíme ESET License Manager a ukážeme, jak licence přidat, sdílet, deaktivovat počítače, atp.

Přihlaste se ke svému účtu na portále my.eset.com.

Po přihlášení vyberte službu ESET Správce licencí/ESET License Manager.

ESET Business Account

Poznámka:
Pokud zatím na portále nemáte žádnou licenci, přidejte ji prostřednictvím licenčního klíče. Další informace o tomto portále naleznete v uživatelské příručce.


Jsem firemní uživatel (5 a více licencí)

Přehledné informace o stavu firemních licencí (například na balík ESET Secure Office+) můžete získat na jednom z níže uvedených portálů. Mějte na paměti, že současně můžete pouze jeden portál. ESET Business Account je nástupce ESET License Administrator.

ESET License Administrator

Přejděte na adresu ela.eset.com.

Do zobrazeného pole zadejte licenční klíč.

V dalším kroku zadejte vámi definované heslo.
Pokud jste zatím licenci prostřednictvím ELA portálu nespravovali, dokončete prvotní registraci.

Po přihlášení přejděte do sekce Správa klientů.

ESET License Administrator

Poznámka:
Další informace o portále ELA naleznete v uživatelské příručce a článku ESET License Administrator a nový licenční systém.

ESET Business Account

Video návod:
Pro seznámení s možnostmi, které portál EBA nabízí, se můžete podívat na video.

Na adrese eba.eset.com si vytvořte účet pro vaší společnost.

Po prvním přihlášení klikněte na tlačítko Přidat licenci a přidejte vámi požadované licence vložením licenčního klíče.

V hlavním menu přejděte do sekce Aktivovaná zařízení a vyberte konkrétní licenci.

ESET Business Account

Je dobré vědět:
Pokud stanice spravujete vzdáleně prostřednictvím ESET Security Management Center, můžete si dle ID licence vytvořit dynamickou skupinu, případně přehled s vámi požadovanými informacemi (například název počítač, IP adresa, ID licence). Mějte na paměti, že informace zobrazené u licence v ESMC se přebírají z licenčního portálu, nikoli připojených zařízení k ESMC serveru.

Štítky: KB6638, ESET Business Account, ESET License Administrator, ESET Správce licencí, my.eset.com, ESEET Remote Administrator, ESET Security Management Center

Hodnocení článku (0 hlasující(ch))
Tento článek se hodil
Tento článek není nic moc