Databáze znalostí:

Jak zjistím, na kolika zařízeních mám licenci použitou?

Autor: | Poslední úprava: 12.10.2018 13:43:56

Na licenčních portálech společnosti ESET jste schopni zjistit aktuální stav svých licencích – na kolika zařízeních (počítačích, noteboocích, serverech, telefonech…) máte licenci aktivovanou. Dále můžete prostřednictvím portálu dané zařízení deaktivovat (například při nadužití licence), v případě volných jednotek sdílet ochranu pro přátele, a dále můžete využít uživatelský účet pro pohodlnou aktivaci produktu. V závislosti na tom, kolik licencí máte zakoupeno, získáte dané informace na jednom z níže uvedených portálů.

Jsem domácí uživatel (do 5 licencí)

Jako vlastník licence pro produkty určené domácím uživatelům naleznete požadované informace na portále ESET HOME, místě, které slouží jako centrální bod pro ESET online služby pro domácí uživatele.

Přihlaste se ke svému účtu na portále ESET HOME.

Po přihlášení si kliknutím v části Licence zobrazte všechny licence, které spravujete.

Otevřete kliknutím správu té licence, u které chcete zjistit počet připojených zařízení.

Ve sloupci Zařízení si zobrazte ta, která máte k účtu připojená, nepřipojená (ale chráněná), případně, komu jste sdíleli pozvánku. 

Správa licencí

Poznámka:
Pokud zatím na portále nemáte žádnou licenci, přidejte ji prostřednictvím licenčního klíče. Další informace o tomto portále naleznete v uživatelské příručce.

Je dobré vědět:
Pokud na zařízení využíváte možnosti ESET Unilicence nebo máte na zařízení s Android více profilů, v licenční části portálu ESET HOME se může objevit stav Nadužívaná u licence, kterou je aktivovaný bezpečnostní produkt na daném zařízení. Vzhledem k tomu, že ale licence aktivuje produkt na jednom fyzickém zařízení, nedochází k porušování licenčních podmínek a takové hlášení je jen čistě informativní.


Jsem firemní uživatel (5 a více licencí)

Přehledné informace o stavu firemních licencí (například na balík ESET PROTECT Advanced) můžete získat na po založení účtu na licenčním portále ESET Business Account.

Video návod:
Pro seznámení s možnostmi, které portál EBA nabízí, se můžete podívat na video.

Na adrese eba.eset.com si vytvořte účet pro svou společnost.

Po prvním přihlášení klikněte na tlačítko Přidat licenci a přidejte vámi požadované licence vložením licenčního klíče.

V hlavním menu přejděte do sekce Aktivovaná zařízení a vyberte konkrétní licenci.

ESET Business Account

Je dobré vědět:
Pokud stanice spravujete vzdáleně prostřednictvím ESET PROTECT (dříve ERA/ESMC), můžete si dle ID licence vytvořit dynamickou skupinu, případně přehled s vámi požadovanými informacemi (například název počítač, IP adresa, ID licence). Mějte na paměti, že informace zobrazené u licence v konzoli se přebírají z licenčního portálu, nikoli připojených zařízení k ESET PROTECT serveru.

Štítky: KB6638, ESET Business Account, ESET License Administrator, ESET Správce licencí, home.eset.com, ESET HOME, ESET Remote Administrator, ESET Security Management Center