Databáze znalostí: Firmy
Jaké výhody nabízí ESET Business Account a jak licenci převést z ESET License Administrator?
Autor: Martin Buchta | Poslední úprava: 12.10.2018 14:09:48

Sedmá generace produktů pro ochranu firemních stanic a serverů nativně podporuje nový licenční portál, který nahrazuje ESET License Administrator (ELA). Nový portál nabízí poptávané funkce a je nezbytný pro fungování nově uváděných služeb – aktuálně ESET Dynamic Threat Defense a ESET Cloud Administrator.

Prostřednictvím ESET Business Account můžete podobně jako v ESET License Administrator spravovat pod jedním účtem všechny vaše firemní licence, případně licence vašich zákazníků. Mezi novinky patří možnost vytvoření tzv. lokalit, do nichž můžete přiřadit pouze vybranou část licence, například pobočce společnosti. Následně každé lokalitě přiřadíte administrátora, který bude mít danou část licencí v konkrétní pobočce na starosti. Další informace o možnostech, které portál nabízí, naleznete v nápovědě.

Je dobré vědět:
V současné době není nutné provádět migraci, oba licenční portály běží souběžně, a nové produkty stále podporují ESET License Administrator. Nicméně vždy můžete využívat pouze jeden z nich. Mějte na paměti, že jakmile převedete licenci z ESET License Administrator na ESET Business Account, nelze již nadále používat ELA portál.

ESET Business Account

Jak převést licenci na ESET Business Account?

Přejděte na adresu https://eba.eset.com
Kliknutím na tlačítko Register si vytvořte účet.
Po vytvoření účtu jej aktivujte pomocí odkazu, který jste obdrželi na uvedenou e-mailovou adresu.
Po prvotním přihlášení klikněte na nástěnce na tlačítko Add license a přidejte licenci, kterou chcete spravovat.
Pokud jste licenci spravovali prostřednictvím ELA portálu, potvrďte její migraci. Od této chvíle již nebudete schopni licenci spravovat prostřednictvím ELA, a nebudou funkční účty bezpečnostních administrátorů.
Poznámka:

Licenční portál ESET Business Account je ve fázi early access a je dostupný pouze ve vybraných regionech. Z tohoto důvodu je v současné době pouze v anglické jazykové mutaci. Po globálním spuštění bude portál i dokumentace lokalizována do češtiny.

Pro vyšší zabezpečení přístupu k vašemu firemnímu účtu na portále ESET Business Account můžete využít možnost dvoufaktorového ověřování pomocí aplikace ESET Secure Autentification.

Štítky: ESET Business Account, licenční portál, migrace z ELA, správce licencí

Hodnocení článku (1 hlasující(ch))
Tento článek se hodil
Tento článek není nic moc