Databáze znalostí: Firmy

Jaké výhody nabízí ESET Business Account a jak licenci převést z ESET License Administrator?

Autor: | Poslední úprava: 14.08.2018 08:15:08

Od sedmé generace produkty pro ochranu firemních stanic a serverů nativně podporují nový licenční portál, který nahrazuje ESET License Administrator (ELA). Nový portál nabízí poptávané funkce a je nezbytný pro fungování nově uváděných cloudových služeb – aktuálně ESET LiveGuard, ESET PROTECT Cloud, aj.

Prostřednictvím ESET Business Account můžete podobně jako v ESET License Administrator spravovat pod jedním účtem všechny své firemní licence. Mezi novinky patří možnost vytvoření tzv. lokalit, do nichž můžete přiřadit pouze vybranou část licence, například pobočce společnosti. Následně každé lokalitě přiřadíte administrátora, který bude mít danou část licencí v konkrétní pobočce na starosti. Další informace o možnostech, které portál nabízí, naleznete v nápovědě.

Ukončení vývoje a podpory ESET License Administrator:
ESET License Administrator dosáhne 30. června 2022 konce svého životního cyklu.

ESET Business Account

Jak převést licenci na ESET Business Account?

Přejděte na adresu https://eba.eset.com
Kliknutím na tlačítko Register si vytvořte účet.
Po vytvoření účtu jej aktivujte pomocí odkazu, který jste obdrželi na uvedenou e-mailovou adresu.
Aktivační odkaz je platný 60 minut. Po uplynutí této doby bude žádost o vytvoření účtu zrušena.
Po prvotním přihlášení klikněte na nástěnce na tlačítko Přidat licenci a vložením licenčního klíče přidejte licenci, kterou chcete spravovat.
Pokud jste licenci spravovali prostřednictvím ELA portálu, potvrďte její migraci. Od této chvíle již nebudete schopni licenci spravovat prostřednictvím ELA, a nebudou funkční účty bezpečnostních administrátorů.
Poznámka:

Pokud nemáte k dispozici heslo pro ověření, využijte na portále ELA funkci "Zapomněl jsem heslo" a nechcete si zaslat nové. Následně budete schopni dokončit přidání licencí do ESET Business Account.

Pro vyšší zabezpečení přístupu k vašemu firemnímu účtu na portále ESET Business Account můžete využít možnost dvoufaktorového ověřování.

Štítky: ESET Business Account, licenční portál, migrace z ELA, správce licencí