ERA Proxy končí, co mám dělat?

Autor: | Poslední úprava: 13.08.2018 14:46:43

Komponenta ERA Proxy v šesté generaci ESET Remote Administrator dokázala agregovat a přeposílat komunikaci ERA Agentů na centrální ERA Server. Agenti od verze ESMC 7 používají pro komunikaci nový protokol, který je založen na přímém spojení agenta se serverem. Díky změnám v replikačním protokolu je možné komunikaci agenta snadno přesměrovávat prostřednictvím jakékoli proxy služby. ERA Proxy je tedy nepotřebná a nedokáže zpracovávat komunikaci agentů ve verzi 7.

Jaké je náhrada za ERA Proxy?

V případě, že není možné, například z bezpečnostních důvodů, zajistit přímé spojení mezi stanicemi a ESMC serverem, využijte ke směrování komunikace Apache HTTP Proxy, který můžete nainstalovat na Windows nebo Linux. Součástí je také stávajících virtuálních appliance s ERA Proxy, kde jej však nejprve aktivujte a proveďte odpovídající konfiguraci. Volitelně můžete použít libovolnou podporovanou proxy třetí strany, kterou vhodně nakonfigurujete tak, aby směrovala komunikaci na portu 2222 na adresu ESMC serveru. Požadavky na vlastní proxy řešení jsou následující:

  • proxy dokáže přeposílat SSL komunikaci
  • podporuje HTTP CONNECT
  • nepoužívá ověřování (uživatelské jméno a heslo)
Je dobré vědět:
V ESMC infrastruktuře můžete použít virtuální appliance původní ERA Proxy. Apache HTTP Proxy dokáže rovněž cachovat data stahovaná bezpečnostními produkty (aktualizace detekčních a programových modulů) a agenty (například instalační balíčky). Jejím nasazením můžete ušetřit celkové množství přenášených dat.

Co musím udělat při aktualizaci z ERA6?

Při neuvážené aktualizaci infrastruktury může dojít k odříznutí části infrastruktury od serveru. Aktualizaci agentů, kteří komunikují prostřednictvím proxy neprovádějte dříve, než upravíte jejich konfiguraci tak, aby směrovala přímo na ESMC server, případně nasadíte Apache HTTP Proxy. Dále vezměte v potaz plánování aktualizace vaší ERA infrastruktury níže uvedené informace:

  • ERA Agent ve verzi 6.x bude komunikovat s ESMC serverem.
  • ESET Management Agent ve verzi 7.x bude komunikovat s ESMC serverem.
  • ESET Management Agent ve verzi 7.x nebude komunikovat s ERA Proxy ani ERA serverem.

Pro plynulý přechod na ESET Security Management Center v prostředí s ERA Proxy máme v instalační části uživatelské příručky připraven podrobný migrační scénář.

Štítky: era proxy, apache http proxy