FAQ: Instalace aplikace selhala

Autor: | Poslední úprava: 10.09.2020 18:03:58

Od verze 7 provede ESET Management Agent před spuštění vámi definované klientské úlohy na instalaci aplikace kontrolu předpokladů, zda je stanice připravena na instalaci. Je to z důvodu, aby se minimalizovalo riziko selhání instalace. Agent ověřuje, zda:

  • má stanice přístup k repozitáři
  • je na disku dostatek volného místa pro instalaci produktu (neověřuje se na linuxu)

Není-li některý z požadavků splněn, agent se nebude pokoušet o instalaci, čímž šetří mj. množství přenášených dat. V závislosti na stavu operačního systému se můžete setkat s dalšími chybovými hlášeními. Nejčastější z nich společně s detailnějšími informacemi a možným řešením uvádíme v tabulce níže.

Hlášení Vysvětlení/Řešení
Právě probíhá jiná instalace. Před pokračováním této instalace dokončete již běžící instalaci. V případě dlouhodobě přetrvávajícího hlášení restartujte stanici a spusťte instalaci znovu.
Nepodařilo se synchronizovat obsah repozitáře.

V trace.logu se může nacházet například chyba:

GetFile: Error reading HTTP response data (0x4e33)
GetFile: Failed to process HTTP request (error code: 20016, url: 'http://repository.eset.com/v1//com/eset/apps/business/eea/windows/metadata')

Doporučení: zkontrolujte, zda má stanice přístup k internetu. Pokud v síti používáte proxy, ověřte, že jste ji zadali do politiky pro ESET Management Agenta.

Úloha selhala, zkuste aplikaci nainstalovat ručně.

SoftwareInstallation: Installation failed with: (0x643), Při instalaci došlo k závažné chybě (0x643), see software-install.log for more information located at: C:\ProgramData\ESET\RemoteAdministrator\Agent\EraAgentApplicationData\Logs\

Detailní informace o selhání instalace získáte ze zmíněného instalačního protokolu, který si můžete vyžádat vzdáleně.

SoftwareInstallation: Installation failed with: (0x643), Při instalaci došlo k závažné chybě (0x643), Službu 'ESET Service' (ekrn) nelze zastavit. Přesvědčte se, zda máte dostatečná oprávnění pro zastavování systémových služeb.

Důvod: služba Windows Installer nedokáže zastavit jádro produktu ekrn.exe.
Možné řešení:
dočasně deaktivovat HIPS, restartovat stanici a spustit instalaci znovu. Po úspěšném dokončení instalace opět aktivovat HIPS.

Štítky: instalace aplikace, nelze vzdáleně nainstalovat eset, instalace selhala, neúspěšná instalace