Databáze znalostí: Domácnosti

Nejčastější dotazy: produkt ESET na Windows pro domácnosti

Autor: | Poslední úprava: 16.06.2021 15:44:25

Níže naleznete odpovědi na nejčastější otázky týkající se instalace, aktivace, aktualizace i jednotlivých funkcí produktů ESET pro domácnosti.

» Produkt nelze nainstalovat
» Produkt se nedaří aktivovat
» Nefungují všechny součásti programu
» Detekční jádro a programové moduly nelze aktualizovat
» Nemohu přihlásit do internetového bankovnictví
» K čemu slouží funkce Anti-Theft a mám ji aktivovat?
» Nemohu se dostat na síťový disk
» Co znamená nedůvěryhodná komunikace při přístupu na konkrétní webovou stránku?
» Co znamená informace, že mám zranitelný domácí router a jak to vyřešit?
» K čemu slouží správce hesel?
» Jak šifrovat data a výměnná média?
» K čemu slouží správce licencí?

Produkt nelze nainstalovat

Před instalací bezpečnostního produktu ESET se ujistěte, že nemáte v počítači nainstalovaný další antivirový program nebo konfliktní aplikaci. V případě, že instalace přesto selhává:

» Odinstalujte program pomocí nástroje ESET Uninstaller a nainstalujte si nejnovější verzi programu.

» V případě přetrvávajících potíží sesbírejte diagnostická data pomocí nástroje ESET Log Collector a zašlete je na technickou podporu.


Produkt se nedaří aktivovat

Ujistěte se, že aktivujete produkt, na který máte zakoupenou licenci. V případě neúspěšné aktivace produktu zkuste příčinu identifikovat v tabulce nejčastějších chybových hlášení. Kontaktujte zákaznickou podporu a ověřte, zda máte aktivní licenci.


Nefungují všechny součásti programu

Po nainstalování programu doporučujeme restartovat počítač. V případě přetrvávajících potíží odinstalujte program pomocí nástroje ESET Uninstaller a proveďte čistou instalaci.


Detekční jádro a programové moduly nelze aktualizovat

Pro zprovoznění aktualizací použijte průvodce řešením problémů.


Nemohu přihlásit do internetového bankovnictví

Ochrana internetového bankovnictví a online plateb podporuje nejrozšířenější prohlížeče. Využíváte-li dodatečný způsob ověřování (například Trusteer Rapport nebo čipovou kartu), tuto funkci deaktivujte.
K dočasné nefunkčnosti tohoto modulu může dojít po aktualizaci internetového prohlížeče. Z technických důvodů není možné v reálném čase postihnout aktualizace těchto prohlížečů. Korekce je vždy k dispozici v některých z dalších aktualizací antivirového produktu ESET, většinou se jedná o horizont jednoho týdne. Proto používejte vždy nejnovější verzi produktu ESET.

» Více informací o této funkci a návod na změnu výchozího prohlížeče


K čemu slouží funkce Anti-Theft a mám ji aktivovat?

Tato funkce ochrání data uložená ve vašem zařízení v případě jeho ztráty nebo odcizení. Pokud jste funkci aktivovali, ale nechcete zařízení plně optimalizovat, můžete potlačit zobrazování upozornění na toto bezpečnostní riziko.

» Více informací o této funkci a návod pro její aktivaci


Nemohu se dostat na síťový disk

Pokud vám přestalo fungovat například sdílení obsahu do televize nebo nejdou aktualizovat mapy v navigaci TomTom, síťovou komunikaci s dalšími zařízeními může blokovat firewall. Pomocí průvodce řešením problémů s firewallem potřebnou komunikaci odblokujte.


Co znamená nedůvěryhodná komunikace při přístupu na konkrétní webovou stránku?

Součástí produktů ESET pro Windows je modul pro filtrování komunikace šifrované protokolem SSL/TLS, který ověřuje šifrovanou komunikaci zabezpečenou certifikáty. V případě, že webová stránka používá neplatný nebo jiným způsobem pozměněný certifikát, produkt ESET vás na tuto skutečnost upozorní. Na takové stránce byste neměli zadávat osobní údaje.

» Jak zapnout/vypnout kontrolu protokolu SSL?

» Proč mě ESET produkt upozorňuje na nedůvěryhodnou šifrovanou komunikaci?


Co znamená informace, že mám zranitelný domácí router a jak to vyřešit?

Produkty ESET vás dokáží upozornit na bezpečnostní rizika ve vašem routeru, jakou jsou otevřené porty, které mohou být využity k útoku do vaší sítě. Jedná se pouze o upozornění, ale produkt ani technická podpora nemůže situaci za vás vyřešit.

» Více informací o této funkci


K čemu slouží správce hesel?

V produktu ESET Smart Security Premium si můžete aktivovat správce hesel, který si bude silná hesla pamatovat za vás. Následně vám stačí si pamatovat jen jedno jediné heslo.

» Jak aktivovat a používat ESET Password Manager


Jak šifrovat data a výměnná média?

Součástí produktu ESET Smart Security Premium je modul na šifrování dat. Prostřednictvím modulu na šifrování dat můžete zašifrovat svá soukromá data v počítači a na výměnných jednotkách, čímž zabráníte jejich zneužití, pokud by se dostaly do nesprávných rukou. Pokud si zašifrujete výměnné médium, jeho obsah si budete schopni zobrazit výhradně na stanicích s nainstalovaným produktem ESET Smart Security Premium.

» Více informací naleznete v tomto článku.


K čemu slouží správce licencí?

Na portále myESET můžete v reálném čase zobrazit a spravovat připojené licence, přidružená zařízení a zobrazit stavy licencí. Máte tedy přehled o všech aktivních licencích a zařízeních, která jsou k účtu připojená a která jsou licenčními údaji aktivovaná. Aktivaci produktu můžete provádět rovněž prostřednictvím portálu myESET. Stačí se k němu pouze přihlásit, v části Licence kliknout na Přidat licenci a licenční klíč zadat. Zobrazíte si tak informace o tom, kolik počítačů bylo pomocí dané licence aktivováno a jaký je stav licence.

Štítky: instalace