Databáze znalostí

Nejčastější dotazy: produkt ESET na Windows pro domácnosti

Autor: Martin Buchta | Poslední aktualizace: 24.01.2018 09:39:44

Níže naleznete odpovědi na nejčastější otázky týkající se instalace, aktivace, aktualizace i jednotlivých funkcí produktů ESET pro domácnosti.

» Produkt nelze nainstalovat
» Program nelze aktivovat
» Nefungují všechny součástí programu
» Detekční a programové moduly nelze aktualizovat
» Nemohu přihlásit do internetového bankovnictví
» Co znamená optimalizace technologie Anti-Theft?
» Nemohu se dostat na síťový disk
» Zobrazuje se mi upozornění na nedůvěryhodnou komunikaci
» Co znamená informace, že mám zranitelný domácí router?
» K čemu slouží správce hesel?
» Jak si mohu zašifrovat USB disk?
» K čemu slouží správce licencí?

Produkt nelze nainstalovat

Před instalací bezpečnostního produktu ESET se ujistěte, že nemáte v počítači nainstalovaný další antivirový program nebo konfliktní aplikaci. V případě, že instalace přesto selhává:
» Odinstalujte program pomocí nástroje ESET Uninstaller a nainstalujte si nejnovější verzi programu.
» V případě přetrvávajících potíží sesbírejte diagnostická data pomocí nástroje ESET Log Collector a zašlete je na technickou podporu.

nahoru


Produkt se nedaří aktivovat

Ujistěte se, že aktivujete produkt, na který máte zakoupenou licenci. V případě neúspěšné aktivace produktu zkuste příčinu identifikovat v tabulce nejčastějších chybových hlášení. Kontaktujte zákaznickou podporu a ověřte, zda máte aktivní licenci.

nahoru


Nefungují všechny součásti programu

Po nainstalování programu doporučujeme restartovat počítač. V případě přetrvávajících potíží odinstalujte program pomocí nástroje ESET Uninstaller a proveďte čistou instalaci.

nahoru


Nepodařilo se aktualizovat detekční a programové moduly

Pro zprovoznění aktualizací použijte průvodce řešením problémů.

nahoru


Proč se nemohu přihlásit do internetového bankovnictví?

Ochrana internetového bankovnictví a online plateb podporuje nejrozšířenější prohlížeče. Využíváte-li dodatečný způsob ověřování (například Trusteer Rapport nebo čipovou kartu), tuto funkci deaktivujte.
K dočasné nefunkčnosti tohoto modulu může dojít po aktualizaci internetového prohlížeče. Z technických důvodů není možné v reálném čase postihnout aktualizace těchto prohlížečů. Korekce je vždy k dispozici v některých z dalších aktualizací antivirového produktu ESET, většinou se jedná o horizont jednoho týdne. Proto používejte vždy nejnovější verzi produktu ESET.
» Více informací o této funkci a návod na změnu výchozího prohlížeče

nahoru


K čemu slouží funkce Anti-Theft a mám ji aktivovat?

Tato funkce ochrání data uložená ve vašem zařízení v případě jeho ztráty nebo odcizení. Pokud jste funkci aktivovali, ale nechcete zařízení plně optimalizovat, můžete potlačit zobrazování upozornění na toto bezpečnostní riziko.
» Více informací o této funkci a návod pro její aktivaci

nahoru


Přestalo vám fungovat například sdílení obsahu do televize nebo nejdou aktualizovat mapy v navigaci TomTom?

Síťovou komunikaci s dalšími zařízeními může blokovat firewall. Pomocí průvodce řešením problémů s firewallem potřebnou komunikaci odblokujte.

nahoru


Co znamená nedůvěryhodná komunikace při přístupu na konkrétní webovou stránku?

Součástí produktů ESET pro Windows je modul pro filtrování komunikace šifrované protokolem SSL/TLS, který ověřuje šifrovanou komunikaci zabezpečenou certifikáty. V případě, že webová stránka používá neplatný nebo jiným způsobem pozměněný certifikát, produkt ESET vás na tuto skutečnost upozorní. Na takové stránce byste neměli zadávat osobní údaje.
» Jak zapnout/vypnout kontrolu protokolu SSL?
» Proč mě ESET produkt upozorňuje na nedůvěryhodnou šifrovanou komunikaci?

nahoru


Co znamená informace, že mám zranitelný domácí router a jak to vyřešit?

Produkty ESET vás dokáží upozornit na bezpečnostní rizika ve vašem routeru, jakou jsou otevřené porty, které mohou být využity k útoku do vaší sítě. Jedná se pouze o upozornění, ale produkt ani technická podpora nemůže situaci za vás vyřešit.
» Více informací o této funkci

nahoru


K čemu slouží správce hesel?

V produktu ESET Smart Security Premium si můžete aktivovat správce hesel, který si bude silná hesla pamatovat za vás. Následně vám stačí si pamatovat jen jedno jediné heslo.
» Jak aktivovat a používat ESET Password Manager

nahoru


Jak šifrovat data a výměnná média?

Součástí produktu ESET Smart Security Premium je modul na šifrování dat. Prostřednictvím modulu na šifrování dat můžete zašifrovat svá soukromá data v počítači a na výměnných jednotkách, čímž zabráníte jejich zneužití, pokud by se dostaly do nesprávných rukou. Pokud si zašifrujete výměnné médium, jeho obsah si budete schopni zobrazit výhradně na stanicích s nainstalovaným produktem ESET Smart Security Premium,
» Více informací naleznete v tomto článku.

nahoru


K čemu slouží správce licencí?

Na portále my.eset.com můžete v reálném čase zobrazit a spravovat připojené licence, přidružená zařízení a zobrazit stavy licencí. Máte tedy přehled o všech aktivních licencích a zařízeních, na kterých licenční údaje využíváte. Dále můžete prostřednictvím portálu produkt aktivovat. Stačí se pouze přihlásit ke svému my.eset.com účtu a zadat licenční klíč. Uvidíte informace o tom, kolik počítačů bylo pomocí konkrétní licence aktivováno, dále také stav jednotlivých licencí

nahoru

Štítky: instalace

Hodnocení článku (0 hlasující(ch))
Tento článek se hodil
Tento článek není nic moc