Pro zajištění maximální ochrany si bezplatně aktualizujte vámi používané řešení ESET na nejnovější verzi:
Starší verze produktů ESET již nebude brzy možné provozovat na Windows 10, stejně tak aktuální produkty na systémech bez podpory SHA-2. Přehled dotčených verzí společně s možnými aktualizačními scénáři naleznete v migračním průvodci.
Proč mě produkt ESET upozorňuje, že mám rootnuté zařízení?Autor: Martin Buchta | Poslední aktualizace: 14.05.2020 12:32:53
|
|
Produkt ESET Mobile Security pro Android vás může upozornit, že používáte zařízení, které je tzv. rootnuté. V případě, že jste sami neprováděli tento zásah do operačního systému, níže uvádíme souhrnné informace, co tato informace vlastně znamená. Co znamená root zařízení?Mít "rootnuté" zařízení znamená, že mobilní telefon umožňuje jak uživateli, tak jakémukoli jinému programu "ovládat" a měnit nastavení jednotlivých aplikací, operačního systému či komunikaci s hardwarem. Například ukončovat běžící aplikace, jako je třeba ESET Mobile Security, navzdory tomu, že mají z pohledu operačního systému "nejvyšší oprávnění" Správce zařízení. Z tohoto důvodů nemůže produkt ESET zajistit maximální ochranu rootnutých zařízení a aplikace nemusí fungovat správně. Poznámka: Root jsem neprováděl, jak je to možné?Každý výrobce mobilního zařízení si upravuje operační systém Android podle svého uvážení a někteří výrobci přímo z výroby dodávají zařízení s oprávněním ROOT, nebo umožňují uživateli používat rozšířená oprávnění, které může produkt ESET detekovat jako rootnuté zařízení. Typickým příkladem jsou zařízení značky Xiaomi. Je dobré vědět: Řešení?Protože prakticky nemáte takové zařízení pod plnou kontrolou, nedoporučujeme zařízení používat a ideálně byste jej měli vrátit, potažmo reklamovat. V případě, že jste s tímto rizikem ztotožněni, můžete upozornění na tento bezpečnostní incident deaktivovat.
Důležité: Štítky: zařízení je rootnuté, android root | |
|