Produkty ESET, které jsou na konci svého životního cyklu, již nebudou zajišťovat ochranu vašeho počítače:
Staré a nepodporované verze produktů ESET si brzy přestanou stahovat aktualizace detekčního jádra a programových modulů. Pro zajištění maximální ochrany si bezplatně aktualizujte vámi používané řešení ESET na nejnovější verzi. Přehled dotčených verzí společně s možnými aktualizačními scénáři naleznete v migračním průvodci.

Databáze znalostí

Proč v ERA vidím počítač pod jiným názvem?

Autor: Martin Buchta | Poslední aktualizace: 14.11.2017 15:51:23

Při prvním připojení agenta k ERA serveru se server dotáže DNS na překlad IP adresy zařízení. V případě, že na DNS existuje záznam, zařízení se v ERA objeví pod tímto názvem. Máte-li seznam počítačů, načtený například pomocí serverové úlohy z Active Directory, při korektním překladu dojde k automatickému zařazení zařízení do odpovídající statické skupiny. V opačném případě se reprezentace objektu objeví ve statické skupině Ztráty a nálezy, a to buď pod IP adresou, nebo názvem nejbližšího NATu.

Pokud máte na stanici ERA Agenta nainstalovaného, korektně se serverem komunikuje, ale nevidíte ho pod reálným názvem v konzole, sestavte si přehled na základě těchto dat:

Stáhnout přehled jako šablonu

  • Počítač. Název počítače
  • Identifikátory zařízení . Hodnota identifikátoru
  • IP adresy. IP adresa adaptéru

Po vygenerování přehledu hledejte své zařízení ve sloupci Hodnota identifikátoru. Na daném řádku ve sloupci Název počítače zjistíte, pod jakým objektem se zařízení v konzole reprezentuje.

Přehled v ESET Remote Administrator

Proč se po přejmenování zařízení nezměnil název v ERA?

ERA se DNS serveru dotáže pouze při prvotním připojení stanice. Pokud zařízení přejmenujete, pro automatickou změnu názvu objektu v ERA doporučujeme spustit, na nejnadřazenější statickou skupinu Všechna zařízení, serverovou úlohu na přejmenování počítačů. Ta zajistí to, že vezme skutečný název stanice reportovaný agentem, a použije jej jako název objektu.

ERA: detaily zařízení

Upozornění

Poznámka:
Pokud zařízení klonujete a máte ve zdrojovém obrazu nainstalovaného agenta, používejte úlohu na obnovení klonovaného agenta.

Štítky: ERA, hostname, název počítače

Hodnocení článku (0 hlasující(ch))
Tento článek se hodil
Tento článek není nic moc