Databáze znalostí

Co znamenají jednotlivé stavy MDM?

Autor: Martin Buchta | Poslední aktualizace: 24.09.2019 11:30:30

Mobile Device Connector reportuje do konzole pro vzdálenou správu informace o svém stavu. Níže uvádíme seznam nejčastějších hlášení společně s jejich vysvětlením.

Chybová zpráva Vysvětlení/Řešení
Název MDM serveru neodpovídá CN/SAN v HTTPS certifikátu Řešení naleznete v článku Nedaří se mi připojit mobilní zařízení k ERA MDC.
Neplatný HTTPS certifikát Platnost certifikátu vypršela nebo jste ho zamítli. Vygenerujte si nový a stávající zařízení přeregistrujte.
Platnost HTTPS certifikátu se blíží ke konci Informativní hlášení na blížící se konec platnosti certifikátu. Vygenerujte si nový a nahrajte ho prostřednictvím politiky do MDC.
Řetězec HTTP certifikátu není kompletní. Registrace není povolena. Na Windows serveru je nutné řetězec certifikátu importovat do zprostředkujících kořenových autorit nebo ERA CA do důvěryhodných kořenových autorit. V případě Linuxu jej nakopírujte do úložiště certifikátů, viz návod níže.
Chybí APNS certifikát Vygenerujte si APN certifikát.
Chybí APNS klíč
Neplatný APNS certifikát nebo APNS klíč
Probíhá změna HTTPS certifikátu. Stále se používá původní certifikát. Informace, že MDC i mobilní zařízení zatím nepoužívají nový HTTPS certifikát. Ke změně HTTPS certifikátu dojde v případě, kdy:
a) server oznámí všem zařízením změnu a nový certifikát si převezmou.
b) uplyne doba, kterou jste definovali jako nejzazší interval pro násilné vynucení změny (standardně 1 měsíc). Poté bude nutné zbývající zařízení přeregistrovat.
Multiagent je přetížen. Nepodařilo se ze všech klientů získat data za poslední hodinu. Informativní hlášení, které může poukazovat na nedostatečné systémové prostředky serveru.
Nepodařilo se ověřit certifikát APNS/GCM služby Server, na kterém běží MDM, nemá aktuální kořenové autority pro ověření platnosti Apple/Google certifikátu. Stáhněte si Apple CA, resp. Google CA a naimportujte ho do kořenového úložiště certifikátů.
Problém s připojením k APNS/GCM službě Firewall blokuje připojení k APNS (gateway.push.apple.com, feedback.push.apple.com) / GCM službě (android.googleapis.com).
Produkt je nainstalován, ale neběží Informace, že služba MDC neběží. Standardně se informace zobrazuje cca 2 - 3 minuty po startu služby.
Zařízení se připojuje s neplatným certifikátem Zařízení používá jiný HTTPS certifikát. Pro obnovení komunikace zařízení přeregistrujte.
Zařízení bylo ručně odebráno ze vzdálené správy Uživatel/administrátor aplikaci ESET Endpoint Security odinstaloval nebo MDM profil odebral ze systému. Pro opětovné přidání zařízení přeregistrujte.
Zařízení si zatím nepřevzalo nový HTTPS certifikát Zařízení již má nový HTTPS certifikát, ale zatím jej nepoužívá.
Problém s připojením ke vzdálenému klientovi Služba MDMCore se nemůže připojit k ERA Serveru a replikovat data.
Neúspěšné získání poslední aktualizace Produkt nemá přístup na aktualizační servery. Případně se neaktualizuje z důvodu chyby.

nahoru


Importování HTTPS certifikátu do úložiště certifikátů na Linuxu

Pokud používáte HTTPS certifikát vystavený ERA certifikační autoritou, je na Linuxu nutné ve verzi 6.5 importovat certifikát do úložiště certifikátů.

odrážka

Exportujte si HTTPS certifikát pro MDM do .pfx souboru.

odrážka

Soubor nakopíruje do stroje, kde běží ERA MDM. To provedete například prostřednictvím WinSCP.

odrážka

V terminálu přejděte do složky, kam jste soubor nahráli a nakopírujte ho do úložiště certifikátů příkazem: cp certifikat.pfx /etc/pki/ca-trust/source/anchors/

odrážka

Aktualizujte úložiště certifikátů příkazem: update-ca-trust

odrážka

Restartujte službu ERA MDMCore příkazem: /etc/init.d/eramdmcore restart

nahoru

Štítky: KB6374, ERA MDM, MDC chyba, stavy mobile device connector

Hodnocení článku (0 hlasující(ch))
Tento článek se hodil
Tento článek není nic moc

Komentáře (0)

Vložit nový komentář

(Upozornění: Komentáře neslouží k řešení požadavků na technickou podporu. Pro kontaktování technické podpory klikněte sem.)

 
Ochrana před roboty 
 
Pro přidání komentáře musíte vyplnit ochranu před roboty.
Kolik je dva krát tři?