Databáze znalostí: Domácnosti

K čemu slouží a jak používat nástroj na šifrování dat?

Autor: | Poslední úprava: 11.08.2016 15:12:30

Součástí produktu ESET Smart Security Premium je modul na šifrování dat. Prostřednictvím modulu na šifrování dat můžete zašifrovat svá soukromá data v počítači a na výměnných jednotkách, čímž zabráníte jejich zneužití, pokud by se dostaly do nesprávných rukou.

Jak aktivovat nástroj na šifrování dat?

Nástroj na šifrování dat můžete aktivovat již po dokončení instalace produktu ESET Smart Security Premium.

ESET Smart Security Premium: šifrování dat

Poznámka:
Modul na šifrování dat můžete aktivovat kdykoli později na záložce Nastavení > Bezpečnostní nástroje.

Jak používat nástroj na šifrování dat?

Pro vytvoření šifrovaného virtuální disku nebo šifrované složky na výměnném médiu klikněte v hlavním okně programu na Nástroje > Šifrování dat.

ESET Smart Security Premium: šifrování dat

Následně se zobrazí průvodce, prostřednictvím kterého můžete:

ESET Smart Security Premium: šifrování dat

Poznámka:
Od verze 13 a vyšší je možné otevřít obsah šifrované složky na dalších zařízeních s operačním systémem Windows, na kterých není nainstalován ESET Smart Security Premium (ESSP). Během vytváření šifrované složky zaškrtněte políčko Dešifrovat složku na jakémkoli Windows zařízení. Po připojení výměnného média do zařízení bez instalovaného ESSP budete vyzváni k zadání nastaveného hesla (viz návod výše).

Je dobré vědět:
Pokud chcete toto pravidlo aplikovat na jednotkách šifrovaných starší verzí ESSP, proveďte datovou zálohu flash disku > flash disk zformátujte (DATA NA FLASH DISKU BUDOU NENÁVRATNĚ SMAZÁNA!) > postupujte dle návodu k vytvoření nové šifrované složky > nahrajte data ze zálohy.

Důležité:
Pokud zapomenete heslo, ztratíte přístup k datům uloženým ve složce / virtuálním disku. Mějte na paměti, že společnost ESET není schopna takto zaheslovanou složku dešifrovat.

Štítky: šifrování data, ESET Smart Security Premium, šifrované USB, ochrana dat, Secure Data, šifrovaný disk