Databáze znalostí

Co je nového v desáté generaci produktů pro domácnosti?

Autor: Martin Buchta | Poslední aktualizace: 16.08.2016 17:09:08

Desátá generace produktů ESET pro ochranu domácích zařízení přináší detekční technologie pro boj s novými typy škodlivých kódů. Mezi další novinky patří nástroje pro analýzu domácí sítě a v rámci ochrany soukromí můžete řídit přístup aplikací k webové kameře. Přehled nejdůležitějších změn najdete níže.

» Ochrana proti ransomware

» Ochrana proti škodlivým skriptům

» Ochrana domácí sítě

» Ochrana webkamery

Ochrana proti ransomware

Ransomware je specifický typ škodlivého kódu, který šifruje uživatelská data a za jejich odšifrování vyžaduje výkupné. Ochrana proti tomuto typu hrozby analyzuje chování běžících aplikací a procesů, které přistupují k osobním datům. V případě, že produkt ESET zjistí podezřelé chování, nebo má běžící aplikace pochybnou reputaci, upozorní vás na to, a vyzve k akci.

Upozornění

Je dobré vědět:
Jedná se o rozšíření modulu HIPS a tato ochrana je standardně zapnutá.

nahoru


Ochrana proti škodlivým skriptům

Tato součást zajišťuje ochranu před škodlivými JavaScriptovými kódy spouštěnými v internetových prohlížečích. Na Windows 10 dále prostřednictvím systémového rozhraní Antimalware Scan Interface (AMSI) dále zajišťuje kontrolu spouštěných Powershell skriptů a skriptů spouštěných prostřednictvím Windows Script Host.

nahoru


Ochrana domácí sítě

Tento modul dokáže zobrazit všechna zařízení (počítače, telefony, tiskárny atp.) připojená do vaší domácí sítě. Snadno tak můžete identifikovat cizí zařízení ve vaší síti.

ESET Smart Security 10: Ochrana domácí sítě

Dále si pomocí tohoto nástroje můžete zkontrolovat svůj domácí router a ověřit, zda není hacknutý, jeho firmware neobsahuje známou bezpečnostní díru, kterou by útočník mohl využít k průniku do vaší sítě, nebo pro přístup do jeho administrace nemáte nastaveny výchozí přihlašovací údaje.

ESET Smart Security 10: Ochrana domácí sítě

Upozornění

Je dobré vědět:
Ochrana domácí sítě je dostupná v produktu ESET Smart Security. Jedná se o rozšíření personálního firewallu a tato ochrana je standardně zapnutá.

 

nahoru


Ochrana webkamery

Tato součást monitoruje přístup k webkameře a automaticky brání podezřelým aplikacím v jejím používání, čímž brání pokusům o zneužití webkamery ke špionáži. V případě, že bude k webové kameře přistupovat nedůvěryhodná aplikace, automaticky vás na to produkt ESET upozorní, a vyzve k akci. V případě potřeby můžete rovnou zakázat přístup k webkameře všem aplikacím.

ESET Smart Security 10: ochrana webkamery

Upozornění

Je dobré vědět:
Ochrana webkamery je dostupná v produktu ESET Smart Security. Jedná se o rozšíření modulu pro správu zařízení a tato funkce je standardně zapnutá.

  

nahoru

Štítky: ESET NOD32 Antivirus 10, ESET Smart Security 10, ESET Smart Security Premium

Hodnocení článku (0 hlasující(ch))
Tento článek se hodil
Tento článek není nic moc

Komentáře (0)

Vložit nový komentář

(Upozornění: Komentáře neslouží k řešení požadavků na technickou podporu. Pro kontaktování technické podpory klikněte sem.)

 
Ochrana před roboty 
 
Pro přidání komentáře musíte vyplnit ochranu před roboty.
Kolik je dva krát tři?