Jaký je rozdíl mezi ERA Proxy a Apache HTTP Proxy?

Autor: | Poslední úprava: 15.07.2016 18:00:01

Nová architektura ESET Remote Administrator (ERA) 6 reflektuje jak potřeby velkých, tak malých organizací. Z důvodu lepší škálovatelnosti některé funkce ERA Serveru nově zajišťují samostatné komponenty. V architektuře ERA 6 se proto můžete setkat s:

» ESET Remote Administrator Proxy

» Apache HTTP Proxy Server

Upozornění

Je dobré vědět:
ERA Proxy a Apache HTTP Proxy jsou dva rozdílné produkty. Mohou však být nainstalovány na jednom serveru.

ESET Remote Administrator Proxy

ERA Proxy představuje odlehčenou verzi ERA Serveru. Agreguje data od ERA Agentů a přeposílá je hromadně do ERA Server, čímž snižuje zatížení sítě i počet dotazů do databáze. Své využití najde ve vzdálených lokalitách, které například nemají rychlé připojení k internetu, nebo v rozsáhlých sítích. ERA Proxy z pohledu ERA 5 architektury nahrazuje replikaci mezi nadřízenými a podřízenými ERA servery.

Na obrázku níže je znázorněno použití ERA Proxy ve vzdálené lokalitě, která se připojuje k ERA Serveru v centrále.

ERA Proxy

Jak nainstalovat ERA Proxy?

ERA Proxy můžete nainstalovat prostřednictvím all-in-one instalačního balíčku, případně samostatně na Windows nebo Linux nebo ve virtuálním prostředí nasadit jako virtuální appliance.

nahoru


Apache HTTP Proxy

Apache HTTP Proxy je komponenta třetí strany, která dokáže do cache ukládat aktualizace virové databáze, data z ERA repozitáře, instalační balíčky atp., čímž minimalizuje množství dat stažených z internetu. Z pohledu architektury plní podobnou funkci jako tzv. mirror v ESET Remote Administrator 5.

Upozornění

Upozornění:
Apache HTTP Proxy je určena pro online prostředí. Koncové stanice tedy musí mít přístup k internetu.

Jak nainstalovat Apache HTTP Proxy?

Apache HTTP Proxy můžete nainstalovat prostřednictvím all-in-one instalačního balíčku, samostatně na Windows nebo Linux, případně ji aktivovat na virtuální appliance.

Související články

» Kdy se vyplatí použít Apache HTTP Proxy?

» Jak použít Apache HTTP Proxy pro distribuci aktualizací a jako lokální repozitář?

» Jak stahovat aktualizace z Apache HTTP Proxy?

Upozornění

Je dobré vědět:
Pokud používáte v síti vlastní proxy, aktivujte si na ni cachování. Pokud nainstalujete Apache HTTP Proxy, musíte jej nakonfigurovat tak, aby se připojoval k nadřazené proxy – k tomu využijete parametr ProxyRemote.

nahoru

Štítky: KB3639, SOLN3639, ERA Proxy, Apache HTTP Proxy, ERA 6, mirror