Jak odinstalovat bezpečnostní řešení prostřednictvím ERA 6?

Autor: | Poslední úprava: 22.01.2016 13:42:29

Prostřednictvím ESET Remote Administrator 6 můžete vzdáleně odinstalovat aplikace z klientských stanic. Zda je možné aplikaci odinstalovat, zjistíte přímo v detailech konkrétní stanice. Rozhodující je v tomto případě informace, zda ERA Agent dokáže aplikaci odinstalovat.

Detaily počítače

Pro vzdálené odinstalování aplikace si vyberte jednu z níže uvedených možností:

» Vzdálené spuštění odinstalačního balíčku

» Odinstalace pomocí nástroje AV remover

» Odinstalace pomocí uninstalleru

Vzdálené spuštění odinstalačního balíčku

Touto cestou dokážete odinstalovat aplikace, které používají instalační službu Windows Installer (.msi). Pro odinstalování aplikace postupujte podle následujících kroků:

číslo

V ERA Web Console přejděte na záložku Počítače. Klikněte na konkrétní počítač a z kontextového menu vyberte možnost Detaily.

číslo

V zobrazeném okně přejděte na záložku Instalované aplikace. Vyberte aplikaci, kterou chcete odinstalovat a klikněte na tlačítko Odinstalovat.

Detaily počítače

Upozornění

Poznámka:
Pokud v seznamu aplikací vidíte pouze produkty společnosti ESET, přiřaďte stanici politiku Zjistit všechny nainstalované aplikace a vyčkejte alespoň dva intervaly replikace.

nahoru


Odinstalování antivirového programu pomocí nástroje AV Remover

Prostřednictvím ESET Remote Administrator 6 jste schopni odinstalovat konkurenční bezpečnostní řešení prostřednictvím nástroje AV Remover, který využívá databázi společnosti OPSWAT. Pro vzdálené spuštění tohoto nástroje postupujte podle následujících kroků:

číslo

V ERA Web Console přejděte na záložku Administrace > Klientské úlohy a klikněte na tlačítko Nová....

číslo

Jako typ úlohy vyberte odinstalace aplikace.

číslo

V sekci nastavení z kontextového menu Odinstalovat vyberte možnost Antivirový program třetí strany pomocí nástroje ESET AV Remover.

Odinstalace aplikace prostřednictvím nástroje ESET AV Remover

číslo

Úlohu vytvořte kliknutím na tlačítko Dokončit. V dalším kroku definujte podmínku spuštění, kdy vyberte stanici nebo skupinu, na které chcete úlohu spustit

nahoru


Odinstalování antivirového programu pomocí oficiálního nástroje pro odinstalaci

Někteří výrobci nabízejí nástroje pro kompletní odstranění, které je možné spustit z příkazového řádku a parametrizovat je. To je vhodné v případě, kdy není možné aplikaci odinstalovat standardní cestou. Protože prostřednictvím ESET Remote Administrator 6 můžete na koncových stanicích spouštět příkazy, jste schopni dodávaný uninstaller spustit vzdáleně. Pro vzdálenou odinstalaci bezpečnostního řešení pomocí této metody postupujte podle následujících kroků:

číslo

Stáhněte si nástroj pro odebrání bezpečnostního řešení a uložte jej do síťové složky, do které se dostanou všichni uživatelé.

číslo

V ERA Web Console přejděte na záložku Administrace > Klientské úlohy a klikněte na tlačítko Nová....

číslo

Jako typ úlohy vyberte Spustit příkaz.

číslo

Do pole příkaz ke spuštění zadejte cestu k uloženému nástroji, například \\server\share\uninstaller.exe a přidejte volitelně parametry. Pracovní složku zadejte například C:\Temp, ale není potřeba ji definovat.

Odinstalace aplikace prostřednictvím nástroje AVG Remover

Upozornění

Je dobré vědět:
V případě nástroje ESET Uninstaller jako parametry přidejte /nosafemode a /force.
V případě AVG Removeru přidejte parametr /skipask a případně /norestart, pokud nechcete, aby se stanice rovnou restartovala.

číslo

Úlohu vytvořte kliknutím na tlačítko Dokončit. V dalším kroku definujte podmínku spuštění, kdy vyberte stanici nebo skupinu, na které chcete úlohu spustit

nahoru

Štítky: uninstaller, vzdálená odinstalace, odinstalace aplikace, odinstalace agentem