Databáze znalostí: Domácnosti

Aktualizace modulů nebyla úspěšná a skončila s chybou

Autor: | Poslední úprava: 15.10.2020 09:28:53

Během pokusu o aktualizaci detekčního jádra produktu ESET se může zobrazit jedno z následujících upozornění:

Moduly se nepodařilo aktualizovat
Chyba 0073
Server nenalezen
Nedokumentovaná závažná chyba (0x1101)
Nedokumentovaná závažná chyba (0x1106)
Nastala chyba při aplikování přírůstkové aktualizace do zdrojového souboru
Detekční jádro se nepodařilo aktualizovat
Chyba při alokování paměti
Všeobecná chyba kompilátoru

ESET Smart Security 9 - nedokumentovaná závažná chyba

Důvodů může existovat celá řada, v závislosti na konfiguraci systému, způsobu připojení k internetu, případně se může jednat o konflikt s jinými aplikacemi nebo došlo k nákaze počítače. Pro vyřešení problému s aktualizacemi detekčního jádra a programových modulů postupujte krok za krokem podle níže uvedených informací.

Poznámka:
Po každém kroku zkontrolujte funkčnost aktualizací. V hlavním okně programu přejděte na záložku Aktualizace a klikněte na tlačítko Zkontrolovat aktualizace. Pokud aktualizace fungují, nemusíte pokračovat dalšími kroky. Selže-li aktualizace, přejděte k dalšímu kroku.


Jak postupovat při odstraňování problémů s nefunkční aktualizací produktů ESET

Je dobré vědět:
Pokud jste delší dobu neinstalovali aktualizace Windows a systém nerestartovali, při aktivní technologii Fast Boot nemusí docházet ke korektní instalaci aplikací a jejich aktualizací. V důsledku toho se může produkt ESET neúměrně dlouho aktualizovat. Pro vyřešení situace a nainstalování aktualizací postačí počítač restartovat, nikoli jej pouze vypnout.

Zkontrolujte, zda jste připojeni k internetu

Ověřte, zda nemá váš poskytovatel internetu výpadek. Restartujte WiFi router nebo jiný síťový prvek, pomocí kterého se připojujete k internetu.

Odinstalujte ostatní bezpečnostní software

Pokud máte nainstalován jiný bezpečnostní software s rezidentním štítem, odinstalujte jej, jinak může docházet ke konfliktu.

Ujistěte se, že používáte nejnovější verzi produktu

V rámci licence můžete vždy používat nejnovější verzi produktu ESET. Pro zjištění, zda je dostupná verze klikněte sem.
Pokud budete aktualizovat ob jednu verzi (například přecházíte z verze 7 na verzi 9), doporučujeme nejprve produkt ESET kompletně odinstalovat, a poté znovu nainstalovat.

Ujistěte se, že máte produkt aktivován

Produkty ESET se aktualizují, pouze pokud jsou aktivovány platnou licencí. Pro ověření platnosti licence klikněte sem.

Vyprázdněte aktualizační cache

Během stahování mohlo dojít k chybě a poškození souborů. V hlavním okně programu stiskněte klávesu F5, v Rozšířeném nastavení přejděte do sekce Aktualizace > Obecné a klikněte na tlačítko Vyčistit.

Jak vymazat cache aktualizací produktu ESET

Poznámka:
Případně přepněte režim aktualizace na Předběžné aktualizace (dříve Testovací aktualizace). Tuto možnost naleznete v rozbalovací nabídce v sekci Aktualizace > Profily > Aktualizace > Typ aktualizace. Po úspěšném dokončení aktualizace detekčního jádra přepněte zpátky režim aktualizace na Standardní aktualizace.

Zkontrolujte nastavení proxy

V hlavním okně programu stiskněte klávesu F5, přejděte do sekce Aktualizace > Profily > Aktualizace > Možnosti připojení.
Pokud proxy nepoužíváte, musí být v Režimu proxy vybrána možnost Nepoužívat proxy server.

Důležité:
Pokud používáte firewall třetích stran (Norton Personal Firewall, ZoneAlarm, Comodo a další), ověřte, že neblokují komunikaci produktu ESET a jsou v něm povoleny odpovídající porty.

Uvolněte operační paměť

Chyba při alokování paměti se může zobrazit, pokud v systému není k dispozici dostatek volné operační paměti. Ukončením běžících aplikací, které zabírají větší množství paměti, obvykle internetové prohlížeče jako Chrome, Firefox, uvolníte operační paměť. Pokud se nepodaří uvolnit dostatek paměti, restartujte počítač a vyzkoušejte provést aktualizaci po spuštění systému.

Ověřte, že váš počítač není infikován

Škodlivý kód v počítači může blokovat aktualizace. Proveďte kontrolu počítače pomocí ESET Online Scanneru, který má přístup k nejnovějšímu detekčnímu jádru.

Poznámka:
Pro ověření funkční komunikace se servery ESET stiskněte klávesy Win + R a zadejte příkaz
ping update.eset.com.

Ověření dostupnosti serverů ESET

Poznámka:
V případě přetrvávajících problémů sesbírejte data prostřednictvím nástroje ESET Log Collector a zašlete je společně s popisem problému na technickou podporu.

Štítky: SOLN2206, SOLN2850, KB537 nejde aktualizace, nefunguje aktualizace, aktualizace modulů, aktualizace detekčního jádra nebyla úspěšná, neúspěšná aktualizace, nefunkční aktualizace, error 0073, chyba aktualizace, chyba 1106, aktualizace nejde