Pro zajištění maximální ochrany si bezplatně aktualizujte vámi používané řešení ESET na nejnovější verzi:
Starší verze produktů ESET již nebude brzy možné provozovat na Windows 10, stejně tak aktuální produkty na systémech bez podpory SHA-2. Přehled dotčených verzí společně s možnými aktualizačními scénáři naleznete v migračním průvodci.

Databáze znalostí

Jak a proč ochránit zařízení s Androidem?

Autor: Martin Buchta | Poslední aktualizace: 21.02.2018 16:53:00

S mobilním telefonem nebo na tabletu provádíte často stejné úkony jako na klasickém počítači s Windows – čtete e-maily, přihlašujete se do online bankovnictví, odesíláte platby atp. Protože se po celém světě prodalo již několik miliard zařízení s OS Android a podle dat společnosti Google je aktivních více než 1,4 miliardy (zdroj) zařízení, je tato mobilní platforma pro autory škodlivých kódů stejně lukrativní jako Windows. To potvrzuje fakt, že na Google Play jsme od roku 2012 detekovali již více než milion škodlivých aplikací.

Instalovat ochranu na chytrá zařízení s OS Android má tedy smysl. Škodlivé aplikace instalované z Google Play v lepším případě pouze zobrazují reklamy, v horším případě odesílají autorům citlivé údaje o vaší osobě, jako jsou uživatelské přístupy a nejhorší varianty stejně jako počítači dokáží zašifrovat obsah vnitřního úložiště i paměťové karty.

Upozornění

Poznámka:
Na iOS ani Windows Phone žádný antivirový program nenabízíme, protože tyto platformy jsou bezpečné. Více informace naleznete v tomto článku.

ESET Mobile Security

Pokud potřebujete ochránit své mobilní zařízení s OS Android, nainstalujte si ESET Mobile Security. Jedná se o komplexní bezpečností řešení, které kromě standardní antivirové ochrany nabízí další bezpečnostní funkce. Tato aplikace vás ochrání na internetu před phishingovými stránkami, které jsou vytvořeny za účelem získání osobních údajů. Dále disponuje funkcí pro blokování hovorů a zpráv a technologie Anti-Theft ochrání data uložená v zařízení i na SD kartě při jeho ztrátě nebo odcizení.

ESET Mobile Security vás ochrání před

 • škodlivými aplikacemi nejen z Google Play
 • krádeží identity
 • odkazy směřujícími na podvodné stránky
 • nechtěnými hovory a SMS

a dále vám nabídne

 • vysokou ochranu dat při ztrátě nebo odcizení zařízení
 • online sledování zařízení prostřednictvím my.eset.com

Pokud si chcete naši ochranu vyzkoušet nebo jste s novým telefonem obdrželi kupon na plnou verzi ESET Mobile Security, postupujte podle následujících kroků:

» Nainstalujte si ESET Mobile Security přímo z Google Play

» Aktivujte si zkušební verzi, případně rovnou zadejte váš licenční klíč

Upozornění

Je dobré vědět:
Více informací o antiviru ESET Mobile Security naleznete v dokumentaci.

 

nahoru


ESET Parental Control pro Android

Pořídili jste svým dětem nový telefon s operačním systémem Android a rádi byste měli přehled o jejich aktivitách? Nainstalujte jim do jejich zařízení aplikaci ESET Parental Control a sledujte jaké aplikace děti spouští, jaké webové stránky navštěvují a kde se pohybují. Aby děti nehrály jen celý den hry, můžete jim nastavit časový limit, který mohou trávit jejich hraním a používáním aplikací z kategorie zábava. Dále jim můžete zablokovat používání aplikací, které pro ně nejsou vhodné stejně jako zakázat přístup na stránky s nevhodným obsahem jako je hazard, násilí a erotika.

ESET Parental Contol vám umožní

 • monitorovat aplikace a webové stránky, které děti používají a prohlíží si
 • blokovat dětem přístup na stránky s nevhodným obsahem
 • blokovat používání aplikací a definovat čas, který mohou trávit denně hraním her
 • odesílat dětem SMS jejíž přečtení musí potvrdit, jinak nemohou zařízení používat
 • zjistit polohu dítěte

Pokud si chcete rodičovskou kontrolu vyzkoušet nebo jste s novým telefonem obdrželi kupon na plnou verzi ESET Parental Control, postupujte podle následujících kroků:

» Nainstalujte si ESET Parental Control přímo z Google Play své zařízení a zařízení dětí (Poznámka: Aplikace podporuje OS Android 4 a novější)

» Aktivujte si zkušební verzi, případně rovnou zadejte váš licenční klíč

» Monitorujte a spravujte zařízení dětí prostřednictvím portálu my.eset.com nebo vašeho telefonu

Upozornění

Je dobré vědět:
Více informací o aplikaci ESET Parental Control naleznete v dokumentaci.

 Štítky: ochrana androidu, ESET Mobile Security, ESET Parental Control, rodičovská kontrola, android antivir

Hodnocení článku (1 hlasující(ch))
Tento článek se hodil
Tento článek není nic moc