Produkty ESET, které jsou na konci svého životního cyklu, již nebudou zajišťovat ochranu vašeho počítače:
Staré a nepodporované verze produktů ESET si brzy přestanou stahovat aktualizace detekčního jádra a programových modulů. Pro zajištění maximální ochrany si bezplatně aktualizujte vámi používané řešení ESET na nejnovější verzi. Přehled dotčených verzí společně s možnými aktualizačními scénáři naleznete v migračním průvodci.

Databáze znalostí: Firmy
Jak deaktivovat počítač na portále ESET License Administrator?
Autor: Martin Buchta | Poslední úprava: 07.03.2017 07:54:14

Produkty ESET určené pro firemní zákazníky používají od verze 6 zcela nový licenční systém. V rámci toho platí, že produkt ESET je nutné aktivovat na každém koncovém zařízení. Díky tomu máte přehled o tom, kolik stanic jste již aktivovali, a na kolik počítačů ještě můžete produkt nainstalovat. Tyto informace získáte pohodlně na portále ESET License Administrator (ELA), bez nutnosti využívat ESET Remote Administrator. Více informací o tomto portále naleznete v tomto článku.

K odstranění vazby mezi licencí a počítačem dojde automaticky při odinstalování produktu a tím se zvýší celkový počet volných licencí. V případě, že aktivované zařízení umřelo například vlivem hardwarové selhání, zůstane v naší databázi vazba, že dané zařízení používá tuto licenci. V tomto případě je nutné na ELA portále vazbu ručně deaktivovat.

Upozornění

Je dobré vědět:
V nastavení portálu si můžete nastavit, že chcete automaticky odstranit zařízení, která se již dlouho k serveru nepřipojila. Aktivací komponent ERA infrastruktury (ERA Server, Proxy, MDM, VirtualAgentHost, ...) nepřijdete o jednotku z licence.

Pro deaktivování licence na již neexistujících klientech postupujte podle následujících kroků:

číslo

Přihlaste se na portál ESET License Administrator, jako bezpečnostní administrátor nebo vlastník licence.

číslo

V hlavním menu přejděte na záložku Správa klientů.

číslo

V prvním sloupci vyberte klienty, které chcete deaktivovat a klikněte na tlačítko Deaktivovat.

Deaktivace počítače na portálu ESET License Administrator z pohledu vlastníka licence

číslo

Akci potvrďte kliknutím na tlačítko Ano.

Upozornění

Poznámka:
Pokud jste se přihlásili jako bezpečnostní administrátor a nemáte možnost deaktivovat stanici, aktivovali jste ji přímo licenčním klíčem, nikoli svým účtem. Přihlaste se tedy jako vlastník licence – pomocí licenčního klíče. Více informací naleznete v článku: Proč nemohu deaktivovat licenci na portále ESET License Administrator?

Štítky: deaktivace klientů, ELA

Hodnocení článku (0 hlasující(ch))
Tento článek se hodil
Tento článek není nic moc