Co je nového v ESET Mail Security 6 pro Exchange Server?

Autor: | Poslední úprava: 04.09.2015 10:13:18

Nová verze produktu ESET Mail Security 6 pro Microsoft Exchange Server (EMSX) přináší řadu novinek a vylepšení. Nejdůležitější novinky najdete popsané níže.

» Nové uživatelské rozhraní a podpora ERA 6
» Vlastní antispamové jádro
» Správa karantény ve webovém rozhraní
» Volitelná kontrola databáze

» Pravidla
» ESET Live Grid
» Podpora clusteru
» Kontrola sdílených složek
» Modulární instalace
» Výjimky na procesy
» Modul HIPS s pokročilými detekčními metodami

Upozornění

Upozornění:
Jelikož se jedná o zcela nový produkt, doporučujeme nejprve odinstalovat současnou verzi a po restartu serveru nainstalovat verzi novou.

 

changelog

Uživatelské rozhraní EMSX nyní koresponduje s novou produktovou řadou řešení pro firemní zákazníky. Samozřejmostí je plná podpora vzdálené správy prostřednictvím ESET Remote Administrator 6.

Nové uživatelské rozhraní ESET Mail Security 6 pro Microsoft Exchange Server

nahoru


changelog

Program obsahuje zcela nové antispamové jádro vyvinuté přímo společností ESET. Není zde již použit produkt třetí strany (Mailshell Anti-Spam). Vlastní antispamové jádro nabízí mnoho možností konfigurace.

Možnosti konfigurace antispamového jádra

nahoru


changelog

Karanténu nevyžádaných zpráv můžete spravovat přímo v produktu nebo nezávisle prostřednictvím webového rozhraní. Webové rozhraní je nutné aktivovat v pokročilém nastavení programu.

Správa karantény přímo v produktu

Správa karantény ve webovém rozhraní

nahoru


changelog

Volitelná kontrola databáze využívá EWS (Exchange Web Services) API pro připojení k Microsoft Exchange Serveru prostřednictvím HTTP/HTTPS.

Nastavení volitelné kontroly databáze

Nastavení volitelné kontroly databáze

nahoru


changelog

Možnosti pravidel a jejich správa byla přepracována a nabízí zcela nové možnosti. Pravidla můžete uplatňovat, podle verze Exchange Serveru, na kontrolu databáze prostřednictvím VSAPI, transportní kontrolu zpráv nebo volitelnou kontrolu databáze. V rámci pravidel je nyní kontrolován skutečný typ souborů bez ohledu na jejich přípony a to i uvnitř archivů.

Přidání vlastního pravidla

nahoru


changelog

Nově je integrován systém včasného varování ESET Live Grid.

ESET Live Grid

nahoru


changelog

Produkt podporuje instalaci do clusteru. Veškerá nastavení programu jsou pak synchronizována mezi jednotlivými nody. Změna nastavení v jedné instalaci se automaticky synchronizuje s dalšími instalacemi v clusteru.

Vytvoření clusteru

nahoru


changelog Kontrola úložiště zkontroluje jen lokální sdílené složky na serveru (uživatelská data). Pokud není k dispozici, není vytvořena žádná sdílená složka.

Kontrola úložiště

nahoru


changelog

Modulární instalace - při instalaci i později při případné úpravě instalace si můžete zvolit jaké moduly chcete nainstalovat / odinstalovat.

Modulární instalace

nahoru


changelog

Výjimky na procesy - rezidentní ochranou nebudou kontrolovány vyloučené procesy, ani soubory a data, která vytvářejí.

Definování výjimek na procesy

nahoru


changelog

Součástí nového modulu HIPS jsou pokročilé detekční metody jako pokročilá kontrola paměti nebo Exploit Blocker (ochrana proti zneužívání bezpečnostních děr).

Pokročilé detekční metody

Upozornění

Je dobré vědět:
Podrobnou uživatelskou příručku k ESET Mail Security 6 pro Microsoft Exchange Server najdete on-line na http://help.eset.com.

nahoru