Databáze znalostí

Po aktualizaci na Windows 10 se nespouští program ESET

Autor: Martin Buchta | Poslední aktualizace: 15.09.2015 11:28:44

Pokud jste provedli aktualizaci na Windows 10 z předchozí verze operačního systému, může dojít k situaci, kdy se nainstalovaný program ESET nespouští po startu počítače. Toto chování je způsobeno chybou ve Windows 10, a proto nepomůže ani opakovaná instalace programu. Aby se program ESET, respektive jeho uživatelské rozhraní, opět automaticky spouštělo, proveďte tyto jednoduché kroky:

číslo

Stáhněte si přílohu egui.zip na konci tohoto článku.

číslo

Ručně otevřete hlavní okno programu ESET pomocí zástupce v nabídce START a stiskněte klávesu F5 pro vstup do pokročilého nastavení. V pokročilém nastavení deaktivujte na záložce Počítač -> HIPS volbu "Zapnout ochranu součástí ESET...". Kliknutím na tlačítko OK nastavení uložte a restartujte počítač.

Deaktivace vlastní ochrany programu

číslo

Stažený .zip soubor otevřete a podle programu ESET, který máte nainstalován, spusťte odpovídající soubor:

eguiEAV.reg - pokud máte nainstalován ESET NOD32 Antivirus
eguiESS.reg - pokud máte nainstalován ESET Smart Security

Potvrďte provedení změn v systému a poté přidání informací do registru. Nyní v nastavení programu ESET opět aktivujte volbu "Zapnout ochranu součástí ESET..." a znovu restartujte počítač. 

Import nastavení do registru Windows

číslo

Po restartu bude program ESET již automaticky spuštěn. Vpravo dole v hlavním panelu by tak měla být zobrazena jeho ikona.

Upozornění

Poznámka:
Soubory v příloze jsou připraveny pro standardní instalační složku C:\Program Files. Pokud máte program ESET nainstalován v jiném umístění, upravte ve zvoleném souboru správnou cestu.

 nahoruPřílohy 
 
 egui.zip (0.71 KB)
Hodnocení článku (4 hlasující(ch))
Tento článek se hodil
Tento článek není nic moc

Komentáře (2)

Jozef Penjak
12.09.2015 16:41:42
Mám problém při spouštění Windows 10 nezobrazuje se ikona ESET na panelu PC, ani nevidím program ESET v PC i když jej mám mnoho let naistalován v PC na disku C: . Děkuji.
Martin Buchta
14.09.2015 10:46:04
Dobrý den,
k tomu mohlo dojít, pokud jste před aktualizací na Windows 10 neměl v počítači nainstalovanou nejnovější verzi programu ESET. Stáhněte si tedy a nainstalujte nejnovější verzi programu, který máte zakoupen. Postupovat můžete podle těchto kroků https://servis.eset.cz/knowledgebase/article/View/340/0/jak-stahnout-a-nainstalovat-eset-smart-security--eset-nod32-antivirus
Vložit nový komentář

(Upozornění: Komentáře neslouží k řešení požadavků na technickou podporu. Pro kontaktování technické podpory klikněte sem.)

 
Ochrana před roboty 
 
Pro přidání komentáře musíte vyplnit ochranu před roboty.
Kolik je dva krát tři?