Databáze znalostí:

Jak správně aktualizovat na Windows 10?

Autor: | Poslední úprava: 08.09.2020 09:49:09

Pokud chcete provést aktualizaci na Windows 10, doporučujeme postupovat podle níže uvedených kroků. Vyhnete se tak případným problémům, kdy v novém systému Windows 10 zůstane nekompatibilní produkt ESET. Doporučený postup se skládá z těchto kroků:

» Ověření používané verze programu ESET

Pokud nemáte verzi, která Windows 10 podporuje:

» Aktualizace programu ESET na novou verzi

» Kontrola stavu nového programu ESET

Ověření používané verze programu ESET

Na počítači, kde chcete provést aktualizaci operačního systému, si otevřete hlavní okno programu ESET a na záložce Nápověda a podpora ověřte číslo verze programu.

Ověření verze programu

Pokud číslo verze vámi používaného programu začíná čísly 7 a vyšší (např. 13.0.24.0), můžete se bez obav rovnou pustit do aktualizace na Windows 10. Máte nainstalovánu verzi programu ESET, která Windows 10 plně podporuje. Pokud však používáte verzi začínající číslem 6 a nižším, pokračujte dalšími kroky.


Aktualizace produktu ESET na novou verzi s podporou Windows 10

Pokud používáte starší verzi produktu ESET, proveďte jeho aktualizaci na novou verzi ještě před spuštěním aktualizace operačního systému na Windows 10.

Použijte, prosím, k tomu návod Jak stáhnout a nainstalovat produkt ESET pro Windows?


Kontrola stavu nové verze

Jakmile je nová verze nainstalovaná, otevřete ji a v hlavním okně na záložce Domů ověřte, že je vše v pořádku. Nová verze by měla automaticky převzít veškerá nastavení z verze předchozí, včetně uživatelského jména a hesla. Nový program ESET by měl být aktivován.

Instalace nové verze

Proveďte restart počítače. Po restartu by již produkt ESET měl na záložce Domů ukazovat maximální ochranu.

Maximální ochrana

V hlavním okně klikněte na záložku Aktualizace a vpravo potom na tlačítko Aktualizovat. Ověří se dostupnost nové verze detekčního jádra jednotlivých bezpečnostních modulů. Pokud budou aktualizace dostupné, provede se jejich stažení a instalace.

Aktualizace detekčního modulu

Pokud je vedle položky Poslední úspěšný aktualizace zobrazen čas, kdy jste právě provedli kontrolu, je program ESET připraven na aktualizaci Windows 10.

Aktualizace detekčního modulu

Štítky: instalace Windows 10, Windows 10, je dostupná nová verze, nová verze, aktualizace eset, aktualizace programu, aktualizace na vyšší verzi, jak aktualizovat na vyšší verzi, ugrade programu, upgrade eset