Databáze znalostí:

Jak správně aktualizovat na Windows 10?

Autor: Martin Buchta | Poslední úprava: 08.09.2020 09:49:09

Pokud chcete provést aktualizaci na Windows 10, doporučujeme postupovat podle níže uvedených kroků. Vyhnete se tak případným problémům, kdy v novém systému Windows 10 zůstane nekompatibilní produkt ESET. Doporučený postup se skládá z těchto kroků:

» Ověření používané verze programu ESET

Pokud nemáte verzi, která Windows 10 podporuje:

» Aktualizace programu ESET na novou verzi

» Kontrola stavu nového programu ESET

Ověření používané verze programu ESET

Na počítači, kde chcete provést aktualizaci operačního systému, si otevřete hlavní okno programu ESET a na záložce Nápověda a podpora ověřte číslo verze programu.

Ověření verze programu

Pokud číslo verze vámi používaného programu začíná čísly 7 a vyšší (např. 13.0.24.0), můžete se bez obav rovnou pustit do aktualizace na Windows 10. Máte nainstalovánu verzi programu ESET, která Windows 10 plně podporuje. Pokud však používáte verzi začínající číslem 6 a nižším, pokračujte dalšími kroky.


Aktualizace produktu ESET na novou verzi s podporou Windows 10

Pokud používáte starší verzi produktu ESET, proveďte jeho aktualizaci na novou verzi ještě před spuštěním aktualizace operačního systému na Windows 10.

Použijte, prosím, k tomu návod Jak stáhnout a nainstalovat produkt ESET pro Windows?


Kontrola stavu nové verze

Jakmile je nová verze nainstalovaná, otevřete ji a v hlavním okně na záložce Domů ověřte, že je vše v pořádku. Nová verze by měla automaticky převzít veškerá nastavení z verze předchozí, včetně uživatelského jména a hesla. Nový program ESET by měl být aktivován.

Instalace nové verze

Proveďte restart počítače. Po restartu by již produkt ESET měl na záložce Domů ukazovat maximální ochranu.

Maximální ochrana

V hlavním okně klikněte na záložku Aktualizace a vpravo potom na tlačítko Aktualizovat. Ověří se dostupnost nové verze detekčního jádra jednotlivých bezpečnostních modulů. Pokud budou aktualizace dostupné, provede se jejich stažení a instalace.

Aktualizace detekčního modulu

Pokud je vedle položky Poslední úspěšný aktualizace zobrazen čas, kdy jste právě provedli kontrolu, je program ESET připraven na aktualizaci Windows 10.

Aktualizace detekčního modulu

Štítky: instalace Windows 10, Windows 10, je dostupná nová verze, nová verze, aktualizace eset, aktualizace programu, aktualizace na vyšší verzi, jak aktualizovat na vyšší verzi, ugrade programu, upgrade eset

Hodnocení článku (581 hlasující(ch))
Tento článek se hodil
Tento článek není nic moc