Databáze znalostí:

Podpora Windows 10

Autor: | Poslední úprava: 15.10.2020 09:14:45

Aktuálně dostupné verze produktů ESET plně podporují operační systém Windows 10 včetně nejnovější aktualizace s označením May 2019 (1903), kterou společnost Microsoft uvolnila v průběhu května 2019. Níže najdete seznam kompatibilních verzí produktů ESET a informace, jaké kroky je případně nutné podniknout po aktualizaci operačního systému Windows 10.

Domácí uživatelé

  • ESET NOD32 Antivirus – verze 10.1 a novější
  • ESET Internet Security – verze 10.1 a novější
  • ESET Smart Security Premium – verze 10.1 a novější


V případě, že máte nainstalovanou starší verzi produktu ESET určenou pro domácnosti, po nainstalování aktualizace May 2019 (1903) budete na tuto skutečnost upozorněni a vyzváni k instalaci nejnovější verze produktu ESET.

Důležité:
Pokud používáte starší verzi produktu, doporučujeme nejprve provést jeho aktualizaci a až poté aktualizovat operační systém. V průběhu aktualizace zůstane zachováno veškeré nastavení produktu ESET, včetně licenčních údajů.

 
Firemní uživatelé

  • ESET Endpoint Antivirus – verze 6.1.2227 a novější
  • ESET Endpoint Security – verze 6.1.2227 a novější


Jste-li firemní zákazník, požádejte svého administrátora pro provedení potřebných kroků. Pokud jste správce sítě a používáte ESET Remote Administrator, klientský produkt můžete aktualizovat vzdáleně. Více informací naleznete v samostatném článku a uživatelské příručce.

Windows 10 Insider Preview

Produkty ESET nepodporují testovací verze operačních systémů. Pokud jste zapojeni v programu Insider a používáte verze Windows 10 Insider Preview společně s bezpečnostním produktem ESET, pak doporučujeme stahovat předběžné aktualizace produktu ESET.

Poznámka:
Stahování předběžných aktualizací nastavíte v Rozšířeném nastavení stisknutím klávesy F5 v hlavním okně produktu ESET > klikněte do sekce Aktualizace > Profily > Aktualizace > Typ aktualizace > Předběžné aktualizace.

Je dobré vědět:
Je možné, že modul HIPS nebude na testovacích verzích operačního systému funkční. Jedná se o standardní chování, proto tento stav ignorujte. Funkčnost modulu se opraví prostřednictvím některé aktualizace modulů.

 

Štítky: Windows 10, Insider Preview, ESET a Windows 10, Windows 10 a ESET