Databáze znalostí

Jak ověřit správně fungující antivirovou ochranu?

Autor: Martin Buchta | Poslední aktualizace: 25.08.2015 17:56:06

Funkčnost antivirové ochrany (rezidentního štítu) a systému včasného varování ESET LiveGrid® můžete jednoduše ověřit pomocí speciálních testovacích souborů. Tyto testovací soubory nejsou nijak škodlivé. Jde o textové soubory s definovaným řetězcem znaků, který dle vzájemné dohody detekují výrobci bezpečnostních aplikací.

Pro otestování správně fungující rezidentní ochrany slouží soubor EICAR. Ochranu založenou na ověřování informací vůči cloudu pak otestujete souborem CloudCar. Podrobné informace o souboru EICAR najdete např. na české Wikipedii.

Ověření fungující antivirové ochrany

číslo

Pomocí webového prohlížeče si stáhněte jeden ze souborů eicar z této stránky:
http://www.eicar.org/85-0-Download.html

číslo

Pokud rezidentní ochrana funguje správně, bude stažení souboru zablokováno a soubor nebude do počítače uložen. Zároveň se zobrazí upozornění na zablokovanou hrozbu.

Testovací soubor EICAR

nahoru


Ověření fungujícího systému včasného varování ESET LiveGrid®

číslo

Přejděte na stránku http://www.amtso.org/feature-settings-check-cloud-lookups a kliknutím na odkaz Download the CloudCar Testfile... stáhněte testovací soubor cloudcar.exe.

číslo

Pokud systém včasného varování funguje správně, stahovaný soubor bude ověřen na internetových serverech ESET a na základě zpětně získaných informací zablokován. Soubor nebude uložen do počítače. Zároveň se zobrazí upozornění na zablokovanou hrozbu Suspicious object (podezřelý objekt).

Testovací soubor CLOUDCAR

nahoru

Štítky: antivirus nefunguje, nekontroluje soubory, ochrana nefunguje, testování

(7 hlasující(ch))
Tento článek se hodil
Tento článek není nic moc

Komentáře (0)

Vložit nový komentář

(Upozornění: Komentáře neslouží k řešení požadavků na technickou podporu. Pro kontaktování technické podpory klikněte sem.)

 
Celé jméno:
E-mail:
Komentář:
Ochrana před roboty 
 
Pro přidání komentáře musíte vyplnit ochranu před roboty.
Kolik je dva krát tři?